„Aš visada tapiau, tik anksčiau tai dariau rankomis ore, šokant”, – sako Monisha Modesta Butautytė, menininkė, savo paveikslais keičianti žmonių gyvenimus. Žinoma tapytoja projekto „Moderni kultūra” tinklalaidėje pasakojo apie gyvenimo užkulisius, pagalbos prašymą iš visatos bei svajonių išsipildymą.

 

 

Gyvenimo išbandymai leido atrasti save

Didžiąją gyvenimo dalį siekiant profesionalios šokėjos karjeros Monisha atsidūrė operos ir baleto teatre, kur palaipsniui suprato, kad ši meno sritis – nebetenkina. Lygiai po metų padėjus popieriaus lapą ant stalo su prašymu išeiti įsteigė savo gatvės šokių studiją ir galų gale apsigyveno Norvegijoje.

Nedingus norui keisti gyvenimą, lengviausias būdas viską išspręsti buvo perleisti sprendimus aukštesnėm jėgom. „Didžioji visata, prašau atvesk naują mane, suteik man kažką naujo, kad galėčiau viską pradėti iš naujo“, – po tokių žodžių prieš miegą kūrėjos gyvenimas apsivertė aukštyn kojom, pokalbio metu atskleidė Monisha.

 

 

Patyrus sunkią stuburo traumą, tapytojai teko ieškoti naujų užsiėmimų. Dainavimas nebuvo itin geras pasirinkimas, mat išgirdus save nenorėjo tęsti, juokėsi Monisha. Tačiau prisiminus vaikystę, paišymą ant tapetų ir flomasterių „gaivinimą” – leido sau pabandyti iš naujo.

Eksperimentavimui buvo atviros kiekvienos durys, tačiau užteko tik kartą nutapyti lūpas, pajusti kiekvieną kamputį. „Aš perėjau per savo gyvenimą, per kitų žmonių gyvenimus“, – teigė Monisha. Pasak menininkės, lūpose yra be galo daug simbolikos, tai lyg vartai, iš kurių kiekvienas išėjęs žodis gali pargriauti, tačiau lygiai taip pat ir prikelti kitus.

„Mano vaikystės svajonė – vienu metu būti skirtingose vietose“, – atvirai dalinosi kūrėja. Šiai dienai ši svajonė išties pildosi per dailininkės tapybą. Kontraktas su Milano galerija, klientai ne tik iš Lietuvos, tačiau viso pasaulio ir viena po kitos sekanti paroda.

 

 

Menas turi būti išgirstas

„Moderni kultūra, tai nuolat besikeičianti meno forma, kurios vingius ir linkius formuoja žmonės – artistai, nebijantys eksperimentinės kūrybos“, – apie modernų meną, naujus kultūros reiškinius Lietuvoje kalbėjo Monisha.

Klestint menui, kultūrai ir laisvėjant saviraiškai menininkė pabrėžė, kad kiekvienas kūrėjas turėtų atsakyti sau į svarbiausią klausimą – kam jis kuria? Tapytoja neslėpė, kad užtruko, kol suprato, kad žmonės yra svarbiausia ir tapo būtent jiems.

Kiekvieno kūrėjo kelias link savęs atskleidimo yra savotiškas ir tuo pat metu itin daug pastangų, laiko ir užsispyrimo reikalaujantis darbas. Gaila, tačiau daugelis menininkų lieka nepastebėti, būtent todėl be galo svarbu suteikti kūrėjams balsą. Projektas „Moderni kultūra“ dar visai neilgai gyvuojanti studentų iniciatyva, kiekvienam artistui, nepriklausomai nuo meno srities suteikianti platformą atsiskleisti, prisistatyti ir papasakoti apie savo kūrybą.

 

 

Daugiau apie projektą galite sužinoti Facebook bei Instagram paskyrose „Moderni kultūra“.

255