• Architektūros konkurso „Riba 2018“ geriausieji
  • Restaurant & Bar Design Awards laimėtojai
  • „Ambiente 2019“: prekybos ateitis taps dabartimi
  • Konkursas „Detalė 2018“
  • Kuo pasižymi bendradarbystės erdvės?
  • Viešbutis pagal Robertą de Niro
  • Moderni architektūra Pletenbergo įlankoje
  • Būstas su istorija
  • Prancūziškas Vietnamas
  • Nelieskite mėlynojo burbulo
  • Lietuviškas dizainas keliauja po pasaulį

 
       
 

 

2018-ųjų tarptautinio konkurso RIBA laureatas

Teksto autorius: Tomas Milkamanavičius

Vizionieriška architektūrinė ambicija, puikus dizainas ir reikšmingas socialinis pokytis. Pagal tokius kriterijus atrinktas šių metų prestižinio tarptautinio konkurso RIBA laimėtojas. Teisėjų komisijai, vadovaujamai architektės Elizabeth Diller iš Diller Scofidio + Renfro biuro, buvo pasiūlyti ir plačiau pristatyti keturi nominantai. Kiekvienas jų yra skirtingos tipologijos, mastelio, struktūros ir paskirties, tačiau visus vienija stipri idėja, inovatyvumas ir iki detalių ištobulintas profesionalus įgyvendinimas. Kas dvejus metus teikiamas prizas sutelkia tarptautinės architektų bendruomenės dėmesį ne tik į kokybiškiausias naujas realizacijas, bet ir į talentingiausius architektūros industrijos lyderius. Šių metų nugalėtojas atskleistas, pastatas įvertintas, autoriai apdovanoti. Kas laimėjo? Skaitykite straipsnyje.

 
       
 

 

Restaurant & Bar Design Awards laimėtojai

Teksto autorė: Gintautė Kisieliūtė

„Restaurant & Bar Design Awards“ („Restoranų ir barų dizaino apdovanojimai“) – tai kasmet nuo 2008-ųjų vykstantis tarptautinis konkursas, kurio laimėjimas reiškia prestižą ir pasaulinio lygio pripažinimą dizaino srityje. Pagrindinė besivaržančių interjerų kryptis – visuomeniniai projektai, susiję su maistu bei gėrimais: restoranai, kavinės, užkandinės, barai. Konkursu siekiama pastūmėti projektų autorius ieškoti naujų, unikalių sprendimų, juos viešinti ir paskatinti mainytis idėjomis.

 
       
 

 

Rafinuotas viešbutis Monrealyje

Teksto autorė: Gintautė Kisieliūtė
Nuotraukų autorius: Adrien Williams

Monville – prašmatnus avangardinio stiliaus viešbutis, pirmasis Kanadoje, siūlantis savavaldžių robotų kambarių aptarnavimą! Taip pat šis projektas buvo atrinktas dalyvauti konkurse 2019 International Hotel & Property Awards ir buvo pripažintas vienu geriausių. Interjero dizainu rūpinosi architektų studija ACDF Architecture – ji siekė perteikti dinamišką, šiuolaikišką, tačiau istorija ir kultūra alsuojančią atmosferą. Interjeru norėta atskleisti vietos charakterį, taip pat aukštą viešbučio klasę ir patirtį aptarnavimo srityje, taigi dizaino elementų visuma turėjo atspindėti tam tikrą koncepciją.

 
       
 

 

Žiemos namas

Teksto autorė: Gintautė Kisieliūtė
Nuotraukų autorius: Adrien Williams

Užsakovai Adstoko apylinkėse gyveno jau kelerius metus ir ypač pamėgo nuostabaus grožio Fransua (François) ežero krantus ir vandens pramogas. Laikas bėgo, ir gyvenamojo namo būklė pasidarė apverktina. Plotas atrodė per mažas augančiai šeimai, taigi nuspręsta pastatą išplėsti. Architektų bendrovei Bourgeois / Lechasseur architects buvo iškeltas tikslas: patobulinti būstą pagal jo gyventojų poreikius, bet kartu išsaugoti aplinkos ypatybes, išlaikyti erdves, atveriančias ežerą gyventojų akims, padaryti kuo patogesnį priėjimą prie jo. Siekta sukurti šeimos namą, kuris atrodytų šiltas, draugiškas, jaukus, gerbiantis aplinką ir įsilietų į vietovaizdį.

 
       
 

 

Tarp meno ir dizaino su dūmų kvapu

Teksto autorius: Jonas Malinauskas

Pradėdami dizaino istorijos straipsnių ciklą, anaiptol neketinome laikytis vietos ir laiko nuoseklumo principo. Tad dabar iš XX a. pirmos pusės Prancūzijos persikelkime į šio šimtmečio pradžios Olandiją, kur turėsime galimybę susipažinti su vieno žinomiausių autorių, realiai pretenduojančio tapti šiuolaikiniu klasiku, – Maarteno Baaso kūryba. Studijų metais išryškėjo Maarteno kūrybinio braižo savitumas: dizaineris nemėgo nei eskizuoti, nei braižyti. Pasirodęs akademijo dirbtuvėse, jis čiupdavo metalą ar kitą medžiagą ir iškart puldavo ją lankstyti, laužyti arba pjaustyti. Taip pat ir... deginti. „Nesu joks piromanas, bet man patinka stebėti, kaip ugnis ryja daiktus. Netrukus jie tampa kažkokie kitokie, dar gražesni nei anksčiau“, – teigė dizaineris.

 
       
 

 

Dizainerio vaidmuo kovojant už švaresnę ateitį

Teksto autorius: Lietuvos Dizaino Forumas

Penkerių metų vaikas Švedijoje turi apie 500 žaislų. Daugelis jų pagaminti iš plastiko, kuriam suirti prireiks kelių tūkstančių metų. Tai išties didelė prabanga, atsižvelgiant į prognozes, kurios dramatiškai teigia, kad jei ir toliau teršime aplinką, 2050 m. plastiko vandenynuose bus daugiau nei žuvų. Vienas iš būdų mažinti plastiko produkcijos atliekas – perdirbti esamą plastiką ir jį naudoti dar kartą. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, plinta zero waste gyvenimo būdas, kai žmonės stengiasi mažinti vartojimą atsisakydami plastiko pakuočių, vienkartinių indų, žaislų, greitosios mados drabužių ir t. t.



 

Žurnalas: „Centras“