Ar galima nerūdijančias plieno konstrukcijas montuoti savarankiškai?
Taip, jau yra galimybė savarankiškai susikurti interjerą, panaudojus šiuolaikiškas, vizualiai lengvas metalo konstrukcijas. Šios nerūdijančio plieno jungiamosios ir tvirtinamosios detalės (angl. fitting) skirtos laiptų turėklų konstrukcijoms, balkonų tvorelėms, laiptinių aikštelėms. Tai įvairūs sujungimai, perėjimai, tvirtinimo detalės, suteikiančios namams puikų estetinį vaizdą. Jungiamosios detalės labai tvirtos ir ilgaamžės, nes yra atsparios dilimui. Didelis dėmesys skiriamas tiek importuojamos produkcijos funkcinėms savybėms, tiek dizainui. O keičiantis apšvietimui ar žiūrėjimo kampui, šios konstrukcijos sukuria vis kitokį pojūtį, praturtindamos interjerą žaviais akcentais. Sujungiamosios plieno detalės pagamintos labai preciziškai, konstrukcijos yra paprastos, o tuo pačiu – ir universalios, todėl jas visai nesunku montuoti pačiam savininkui. Montuojant detales, jų nereikės net virinti. Užteks panaudoti tik klijus ar kniedes. Kiekvienas naujakurys panaudodamas nerūdijančio plieno jungiamąsias ir tvirtinamąsias detales jau gali savarankiškai surinkti laiptų konstrukcijas.
Kada įrenginėjant būstą reikėtų užsakyti surenkamus laiptų turėklus? Ar būtina specialiai paruošti laiptų pakopas?
Nerūdijančio plieno jungiamųjų detalių asortimentas įmonėje nuolat atnaujinamas, taigi, pirkėjas šias detales gali užsakyti bet kada. Prieš montuojant turėklus, žinoma, turėtų būti galutinai paruoštos laiptų pakopos.
Kiek skirtingų laiptų konstrukcijų galite pasiūlyti?
Nerūdijančio plieno detalės naudojamos su standartiniu 42,4 mm diametro vamzdžiu su švaria vidine siūle. Yra kelios laiptų turėklų komplektacijos, kurias užsakovas gali išsirinkti pagal poreikį. Įrenginėjant laiptų sistemas biuruose, dažniausiai užsakomi turėklai, kuriuose įmontuotas stiklas. Namų interjere laiptų turėkluose populiarios medinės detalės, suteikiančios namams jaukumo.
Metalas interjere – populiaru?
Metalas interjere yra madingas. Šiuo metu ypač pastebimos nerūdijančio plieno panaudojimo interjere tendencijos. Nors metalo populiarumą iš esmės įtakoja avangardinės pasaulio dizaino ir architektūros kryptys, lietuviškuose interjeruose nerūdijantis plienas vertinamas kaip tvirtas, kompaktiškas, gražus ir korozijai atsparus interjero elementas. Tai šiuolaikiška, patvari, įvairioms interjero kompozicijoms tinkanti medžiaga. Panaudojus nerūdijantį plieną sukurta daug individualių projektų. Vizualiai lengvos nerūdijančio plieno konstrukcijos atlaiko dideles apkrovas, o taip pat gražiai dera ir prie kitų interjero medžiagų, pvz. medžio.
Kokiuose interjeruose tinka nerūdijančio plieno detalės?
Metalą galima panaudoti pačios įvairiausios stilistikos interjeruose. Jeigu anksčiau plienas dažniausiai buvo naudojamas vadinamojo high tech stiliaus interjeruose, kur metalinės detalės, jas derinant su stiklu, ypač išryškintos, dabar nerūdijantis plienas – universalesnis. Nerūdijančio plieno vamzdžiais sujungus akmens plokštes, sukuriama aliuzija į Art Deco stilių, o įvairios išlenktos metalo juostos ar išpjauti lakštai interjere primena art noveau ar net baroko stilius. Klasikiniam interjerui metalas suteikia lengvumo, o moderniame interjere ši medžiaga dar labiau sustiprina šiuolaikiškumo įspūdį. Įprasta metalą naudoti įvairioms furnitūros detalėms: varžtams, sriegėms, aklėms, kurios, jų nepaslėpus, meniškai praturtina interjerą.
Kuo nerūdijantis plienas skiriasi nuo kitų metalų?
Nerūdijantis plienas yra ypač atsparus korozijai. Jo panaudojimo istorija dar gana neilga. Ši plieno rūšis mašinų gamybos ir chemijos pramonėje buvo pradėta naudoti baigiantis Pirmajam pasauliniam karui. Dabar nerūdijantis plienas labai plačiai pritaikomas maisto, statybos ir automobilių pramonėje; o taip pat – nepakeičiama medžiaga buities įrankiams gaminti. Dekoratyvūs nerūdijančio plieno lakštai populiarūs šiuolaikinės architektūros statiniuose.
Kiek kainuoja šios nerūdijančio plieno jungiamosios-tvirtinamosios detalės?
Jungiamųjų detalių sistemos pagamintos iš nerūdijančio plieno, kuris dėl savo patvarumo, atsparumo korozijai ir estetinių savybių yra viena brangesnių interjero medžiagų. Tačiau šių gaminių kokybė visiškai atitinka prekės kainą. Verta prisiminti, kad nerūdijančio plieno konstrukcijos tarnauja ilgai ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Tai ilgaamžė investicija. Jungiamųjų detalių sistemų kaina priklauso nuo kliento pasirinkimo – montuoti konstrukciją pačiam ar naudotis surinkėjo paslaugomis. Kainą įtakoja ir jungiamųjų detalių kiekis bei jų išdėstymas. Turėklus laiptams ar tvorelę savo balkonui montuojant savarankiškai, už vieną bėginį plieno konstrukcijos metrą pirkėjas mokės nuo 150 litų.
Dėkoju už pokalbį.
Kalbino Daiva Kenstavičienė