Nuotrauka: Senukai.lt

Pakabinami šviestuvai gali pakeisti visos patalpos dizainą – vizualiai sumažinti didelę patalpą, padidinti mažą, suteikti jaukumo, prabangos pojūtį, todėl tinkamai parinktas šviestuvas yra itin svarbus žingsnis kuriant namų interjerą.

Šviestuvų tipai

Šviestuvai į tipus skirstomi pagal savo funkciją. Pakabinami šviestuvai būna kelių tipų:

Dažniausiai tai lubinis šviestuvas, kurio tikslas – apšviesti nedidelį, konkretų plotą. Pavyzdžiui, viryklę, stalviršį, barą – vietas, kuriose atliekami susikaupimo reikalaujantys darbai, mokomasi ar gaminama.

Vėl gi, tai dažniausiai lubiniai šviestuvai, kurių tikslas – apšviesti visą patalpą. Pakabinami šviestuvai svetainėje, miegamajame, darbo kambaryje ir kitose zonose suteikia jaukumo.

Dažniausiai tai būna pakabinama lempa, nukreipta į konkretų objektą – paveikslą, skulptūrą ar kitą interjero detalę.

Dekoratyviam apšvietimui skirti šviestuvai panašūs į skirtus akcentiniam apšvietimui, tačiau jie skiriasi tuo, kad patys atlieka akcento funkciją.

Nuotrauka: Senukai.lt

Pakabinamų šviestuvų formos

Pakabinami šviestuvai gali būti pačių įvairiausių formų:

Apvalios formos šviestuvai yra patys populiariausi bendrajam apšvietimui – išskaidyta, ratu sklindanti šviesa puikiai apšviečia visus patalpos kampus. Jei modernūs šviestuvai yra tai, ko ieškote, rinkitės stiklinį rutulio formos šviestuvą ir tikrai nenusivilsite.

Tai taip pat labai populiarus pasirinkimas bendram apšvietimui dėl ratu sklindančios šviesos. Šie šviestuvai dažniausiai būna metaliniai arba stikliniai – metalas reikalingas formos palaikymui.

Tai puikiai akcentiniam apšvietimui pritaikyti šviestuvai – koncentruota, į vieną objektą nukreipta šviesa tikrai atkreips dėmesį. Taip pat dubens formos šviestuvus dažnai pamatysite valgomojo ar virtuvės zonose – koncentruota šviesa puikiai tinka stalui, stalviršiui ar viryklei apšviesti.

Kvadrato formos šviestuvai dažnai atlieka ne tik apšvietimo funkciją, bet ir akcento – jų dizainas ir švelni šviesa puikiai tinka modernaus interjero namams. Jei tai ne tik kvadrato formos LED šviestuvai, sulauksite komplimentų už modernų pasirinkimą.

Nuotrauka: Senukai.lt


Šviestuvų dydis ir kabinimo aukštis

Svarbiausios taisyklės, renkantis šviestuvo dydį ir kabinimo aukštį bei vietą:

● Šviestuvo skersmuo centimetrais turėtų būti lygus kambario ilgio ir pločio matmenų sumai metrais (pavyzdžiui, jei kambario ilgis ir plotis yra 28 metrai, rekomenduojamas šviestuvo skersmuo taip pat yra 28 centimetrai).

● Kabinant kelis pakabinamus šviestuvus virš vieno objekto (pavyzdžiui, stalo), atstumas tarp šviestuvų turėtų būti vienodas.

● Kabinant šviestuvą virš stalo, jo skersmuo turėtų būti bent ¼ stalo, o aukštis – apie 80 cm nuo stalo paviršiaus, kad šviesa netrukdytų pietaujantiems.

● Jeigu pakabinamą šviestuvą naudojate bendram apšvietimui, jo aukštis nuo lubų turėtų siekti 30-45 centimetrus.

Nuotrauka: Senukai.lt

Šviestuvų derinimas 

Pagrindinė taisyklė derinant skirtingus daiktus namuose – pasirinkite vieną bendrą kriterijų. Tai gali būti medžiaga, forma, spalva. Pavyzdžiui, jei norite skirtingų formų šviestuvų, jie turėtų būti vienodos medžiagos, jei norite, kad visi šviestuvai būtų vienos medžiagos, bet bijote monotonijos, rinkitės skirtingas formas skirtinguose kambariuose bei jų vietose. 

Taip pat verta paminėti, kad lygūs šviestuvai reikalauja daug mažiau priežiūros, nei turintys daug kampų, briaunų ir sunkiai pasiekiamų vietų – jose visada kaupiasi nepageidaujamos dulkės.

Nuotrauka: Senukai.lt

Pakabinami šviestuvai – vienas iš paprasčiausių būtų sukurti jaukų, modernų ir atvirą interjerą. Įvertinkite savo poreikius, pasirinkite tinkamą šviestuvo formą, dydį, stilių ir pakabinimo aukštį bei mėgaukitės gražiu interjeru! Internetinėje parduotuvėje Senukai.lt rasite itin didelį pakabinamų šviestuvų asortimentą.

478