Namas su saulės kolektoriais

Saulės kolektorius

Atšalus orams, rūpestį kelia augančios sąskaitos už būsto šildymą, karštą vandenį. Ekspertų teigimu, dujų kainos dar kils. Kaip sutaupyti, šildytis pigiau, racionaliau? Vienas optimaliausių sprendimų – saulės kolektoriai. Apie juos pasakoja oficialios Austrijos gamintojo „SONNENKRAFT“, turinčio didžiausią pasaulyje plokščiųjų saulės kolektorių gamyklą, atstovybės Lietuvoje UAB „Sprendimų biuras“ pardavimų vadovas Evgenij Šepelev.

Saulės kolektoriai sparčiai plinta ne tik dėl to, kad tai žiemą ir vasarą energiją taupanti sistema, bet ir dėl įvairių architektūrinių sprendimų. Naudingiausi – plokštieji saulės kolektoriai, kurių tarnavimo laikas – virš 25 metų. Kolektorius galima montuoti nuo 15 iki 75 laipsnių kampu. Jie gali būti įmontuoti į stogą (vietoj stogo dangos) arba ant stogo (orientuoti į pietus, pietvakarius ar pietryčius). Viskas turi būti padaryta profesionaliai, kitaip visus įrenginius teks tiesiog išmesti (jei šilumnešis virs žele dėl perkaitimo).

Saulės kolektorių sistema galėtų patenkinti nuo 30 iki 60 proc. poreikių. Jeigu name ar šalia jo yra baseinas, tuomet kolektoriai patenkins 50–60 proc. poreikių. Nuo balandžio iki rugsėjo mėn., jeigu viskas suprojektuota, įgyvendinta teisingai, ši sistema patenkins 100 proc. poreikių. Gruodį – sausį patenkinamas siekia 10–20 proc. Tai labai priklauso ir nuo namo apšiltinimo. Paskaičiuota, kad saulės kolektoriai atsiperka per 7–10 metų. Svarbu paminėti, kad kolektorių sistemą galima integruoti į jau esamą sistemą, pvz., prijungti katilą.

Šiuo metu Lietuvos rinkai pristatomas naujas kolektorius SKR500. Jis efektyvesnis, lengvesnis (38 kg), gražesnis, be rėmo. Be to, į vieną seriją galima sujungti net 12 saulės kolektorių.

Vis dėlto žmones vis dar klaidina stereotipai. Pirmasis – kad Lietuvoje yra mažai saulės. Iš tikrųjų mūsų šalyje saulės energijos (radiacijos) visiškai pakanka saulės kolektoriams veikti. Antras stereotipas – manoma, kad, kai lauke debesuota, kolektoriai neveikia. Iš tiesų kolektoriai veikia, nes jie sugeria infraraudonuosius spindulius. Taigi, norintys sutaupyti ir gyventi šiltai, pasikonsultavę su profesionalais, gali drąsiai rinktis saulės kolektorius.

Daugiau informacijos www.sprendimubiuras.lt; www.kitokiaenergija.lt