Gegužės 6-12 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose ir Anykščiuose jau keturioliktą kartą vyks festivalis DIZAINO SAVAITĖ, kasmet pabrėžiantis originalių idėjų, įžvalgių sprendimų ir profesionalaus dizaino svarbą.


Šių metų festivalio tema – progresas. Pavasarį kviečiame pasitikti su naujienomis ir įvairove – atkreipti dėmesį į pastarųjų metų pasiekimus, pažangą ir inovacijas. Jokių ribų nebrėžiame – siekiame praplėsti dizaino sąvoką, suteikti erdvės ne tik estetikai ir performatyvumui, bet ir įžvalgiam funkcionalumui bei ateities sprendimams kartu palaikant kokybę. Šių metų renginiai skirti atskleisti dizainą kaip įvairialypį, adaptyvų, visapusišką ir progresuojantį, suprantamą ne tik dizaino bendruomenei, tačiau įdomų bei svarbų ir plačiajai visuomenei.

Festivalio lankytojų programoje šiemet laukia daugiau nei 100 unikalių parodų ir renginių, supažindinsiančių su aktualiausiomis dizaino lauko tendencijomis bei šalyje kuriančių dizainerių, įmonių, aukštųjų mokyklų projektais.

Elektroninė festivalio renginių programa: www.dizainosavaite.lt/programa

Festivalio katalogas: bit.ly/dizainosavaite2019


„Džiugu, jog šių metų programoje pavyko įgyvendinti nemažai naujovių. Pirmą kartą festivalio istorijoje organizuojame lietuviško dizaino aukcioną, pristatantį tiek istorinius, tiek šiuolaikinius lietuvių dizainerių darbus, atkreipiant dėmesį į šių išskirtinumą ir estetiką. Taip pat – rengiame ir nemokamas ekskursijas į gamyklas bei kūrybines dirbtuves, kuriomis siekiame supažindinti kūrėjus su realiomis produktų gamybos technologijomis ir charakteristikomis, padėsiančiomis kurti įgyvendinamus, gamybai pritaikomus projektus. Daugiau dėmesio skiriame ir dizaino bendruomenės tinklaveikai, kuri tampa neatsiejama nuo visakeriopo progreso - tikime, jog drauge sugeneruotos idėjos, dalijimasis patirtimis bei gerosiomis praktikomis dažnai veda sėkmingo rezultato link“, - pasakoja Lietuvos dizaino forumo vykdančioji direktorė Gražina Bočkutė.

Festivalio struktūra

Renginiai – festivalio dalyvių organizuojamos parodos, seminarai, kūrybinės dirbtuvės, pristatymai ir kiti įvairūs renginiai.

Ekspozicijos – galimybė plačiau susipažinti su įvairių įmonių ir prekės ženklų naujausia produkcija. Šių metų programoje – tokie prekės ženklai kaip Filippo Loreti, Thibault van Renne, EMKO, Interio, Delight, jot.jot, NEFF, KiTAIP, Geberit ir kiti.

Dizainerių vitrinos / projektas dizainovacija.lt – pavienių dizainerių ekspozicijos miesto centre įsikūrusių kavinių ar parduotuvių vitrinose. Daugiau nei 40 dizaino objektų papuoš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių senamiesčio vitrinas bei džiugins praeivių akį viso festivalio metu.

„Dizaino savaitės“ kinas – išskirtinės dizaino istorijos didžiuosiuose ekranuose.

„Pažink gamybos procesus“ – ekskursijos gamyklose bei kūrybinės dirbtuvės, plačiau papasakosiančios, kaip gimsta dizaino objektai.

Pokalbiai ir susitikimai – dizaino bendruomenės tinklaveika ir aktualiausių temų apžvalga.

Akademinės bendruomenės renginiai – naujausi jaunųjų kūrėjų projektai ir pristatymai.

Svarbiausi šių metų renginiai


LIETUVIŠKO DIZAINO AUKCIONAS

Lietuvos dizaino forumas, bendradarbiaudamas su Vilniaus aukcionu, pristato pirmą kartą festivalio istorijoje vyksiantį lietuviško dizaino aukcioną. Renginyje turėsite galimybę įsigyti tikrų Lietuvos dizaino ikonų, vienetinių, etalonais tapusių dizaino kūrinių. Tarp jų – P. Vitkausko supamoji kėdė „KU-DIR-KA“, L. M. Kislauskaitės- Stapulionienės šezlongas, avangardiniai „Sedes Regia“ gaminiai. Taip pat šių dienų lietuviško dizaino atradimų, šalį garsinančių unikalių vienetų – R. Gražio, S. Tarvydo, V. Puzero, I. Marcinkevičienės, T. Jasiulio, L. Kvašytės, A. Rimšaitės, V. Gečo, studijų EMKO, „Kitaip“, „March“, „Zefyras“, „Old New“ ir kitų dizainerių kūrybos perliukų – visi jie čia.

Kviečiame ekspoziciją aplankyti ir aukcione dalyvauti ne tik lietuviško dizaino kolekcionierius, daiktininkus, bet ir tą visuomenės dalį, kuri domisi ar ieško deserto savo namų interjerui.

Vieta: „Kablys+Kultūra“, Kauno g. 5, Vilnius

Ekspozicijų lankymas: gegužės 8 d. 17–21 val., gegužės 9 d. 11–15 val., gegužės 10 d. 11–18 val.

Aukcionas: gegužės 10 d. 20–22 val.

Afterparty: gegužės 10 d. nuo 23 val.

PARODA „ORŲ DIENORAŠČIAI“

Paroda „Orų dienoraščiai“ sukurta bendradarbiaujant su menininkių kuratorių duetu Sarah Cooper (g. 1974, JAV) ir Nina Gorfer (g. 1979, Austrija), kurios per dvejus metus apsilankė Islandijoje, Grenlandijoje ir Farerų salose tam, kad ištirtų, kaip salų aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietos menininkų ir dizainerių kūrybiškumą.

Kitaip nei tradiciniai antropologai, pateikiantys mokslinį požiūrį į studijuojamas vietos bendruomenes, S. Cooper ir N. Gorfer savo stebėjimus transformuoja į fotoaparato objektyvu pagautas poetiškas istorijas. Jų patirtis perteikiama surežisuotais portretais, pilnais simbolikos, spalvų sluoksnių ir tekstūrų. Kiekvienas portretas, kaip galima pastebėti iš eksponuojamų tekstilės instaliacijų, buvo kuriamas kartu su vietiniais mados dizaineriais.

Paroda, pristatanti dešimt islandų, grenlandų ir fareriečių mados dizainerių, nutolsta nuo tradicinio mados pasaulio ir jo sezoninių madų. Vietoj to akcentuojamas kūrybiškumas ir jį veikiantys faktoriai: kultūrinė tapatybė, tradicijos, gamta, kraštovaizdis, oras, taip pat inovatyvus Šiaurės šalių požiūris į tvarios mados iš vietos išteklių kūrimą.

Vieta: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3A, Vilnius

Parodos lankymo laikas: gegužės 7 – rugsėjo 8 d., II–VI 11–18 val., VII 11–16 val.

Ekskursija po parodą: gegužės 7 d. 15 val. Ekskursiją ves Kristín Ingvarsdóttir (Šiaurės šalių namai Reikjavike).

Parodos atidarymas: gegužės 7 d. 18 val.

Diskusija: gegužės 7 d. 16 val. Tema: „Tvari mada – poveikį aplinkai mažinanti socialiai angažuota industrija“. Dalyvauja: Steinunn Sigurðardóttir (Islandija), Guðrun Rógvadóttir (Farerai), Tone Skårdal Tobiasson (Norvegija), Victoria Dias (Lietuva), Dainius Bendikas (Lietuva), Audronė Drungilaitė (Lietuva). Renginys vyks anglų kalba.

PAŽINK GAMYBOS PROCESUS

Pirmą kartą festivalio istorijoje organizuojamos išskirtinės nemokamos ekskursijos gamyklose ir kūrybinės dirbtuvės. Renginių tikslas – pademonstruoti realias gamybos technologijas ir charakteristikas, padėsiančias kurti įgyvendinamus, gamybai pritaikomus projektus. Šių metų programoje – net keturios skirtingos įmonės.

  • ALTAS AUTO kviečia jaunus pramonės dizainerius ir inžinierius, kuriems įdomi automobilių industrija, į specialią ekskursiją „Altas Auto“ gamykloje! „Altas Auto“ gamyboje taiko inovatyvius sprendimus, nuolat tobulina „Lean“ metodologija grįstą gamybos organizavimo procesą ir taip užtikrina efektyvumo augimą. Gamykloje naudojama pažangi verslo valdymo sistema, 3D produktų konstravimo programos „SolidWorks“ ir „Catia“, taip pat prototipų gamybai skirti įrenginiai, įskaitant CNC stakles, vakuuminio termoformavimo mašinas, 3D spausdintuvus ir kt.

Laikas: gegužės 10 d. 16:00 val.

Registracija: bit.ly/altasauto


  • ATVIROS METALO DIRBTUVĖS. Vis daugiau veiklių žmonių nori patys pasigaminti unikalų baldą ar interjero detalę. Žmogui tai ne tik gaminys, tai – žinios, kokybiškas laisvalaikio praleidimas ir išliekančios emocijos. Nuo bazinių suvirinimo žinių iki meninio pjovimo plazma ir aliuminio liejimo. Dirbtuvių metu praktiškai išbandysite metalo suvirinimą ir savarankiškai pasigaminsite asmeninį suvenyrą.

Laikas: gegužės 8 d. 15, 17 ir 19 val.

Registracija: bit.ly/metalodirbtuves


  • INCHARGER. Kviečiame apsilankyti įmonėje „Incharger“, kuri kuria, vysto ir gamina įvairios paskirties metalo produktus. Įmonė savo veiklą pradėjo vystydama naują prekės ženklą ir kurdama produktus, skirtus „Harley Davidson“ motociklams. Šiuo metu „Incharger“ taip pat padeda savo klientams iš įvairių industrijų išvystyti ir pagaminti produktus nuo eskizo iki galutinio gaminio.

Laikas: gegužės 10 d. 11:30 val.

Registracija:bit.ly/incharger


  • S. JOKUŽIO LEIDYKLA-SPAUSTUVĖ Klaipėdoje šiemet prisijungė prie šio išskirtinio renginio ir skatina plačiau pažinti dizaino pasaulį. Spaustuvė kviečia visus norinčius į pažintinę ekskursiją, per kurią bus pristatomi tam tikri netradiciniai technologiniai sprendimai ir spaudos galimybės.

Laikas: gegužės 7 d. 10 val.

Registracija: bit.ly/sjokuzio

„DIZAINO SAVAITĖS“ KINAS

Išskirtiniai ir vieni pirmųjų seansų pasaulyje, tiesiai iš „Sundance“ kino festivalio į „Dizaino savaitę“ Vilniuje – filmas apie legendinį Amerikos aukštosios mados dizainerį, Niujorko naktinio gyvenimo princą – Halstoną.

Filmo anonsas: https://youtu.be/pG499lzVjBE

Intriguojanti šlovės ir nuosmukio istorija dokumentiniame filme apie dizainerį Halstoną, kuris Amerikos madą įrašė į viso pasaulio mados žemėlapį. Nuo Jacqueline Kennedy skrybėlaitės iki mados pasaulio viršūnės aštuntajame dešimtmetyje, kai Karališkojoje Versalio operoje metė iššūkį prabangiai ir rafinuotai Paryžiaus scenai. Jaudinančioje film-noiržanrą primenančioje dokumentikoje „Halstonas: šlovės ir nuopuolio istorija“ režisierius Frédéric Tcheng atkuria Halstono portretą, įpindamas tiek homofobijos atgarsius, tiek hedonistiško gyvenimo spindesį, tiek kūrybos susidūrimą su komercija, kai dizaineris pardavė ne tik savo vardą, bet ir sielą. „Nuo klasės iki masės“ – taip trumpai galima apibūdinti šios ryškios legendos gyvenimą.

Seansų tvarkaraštis ir daugiau informacijos: www.dizainosavaite.lt

MO POP – UP

MO muziejaus parodų salėse galima pamatyti Lietuvos menininkų kūrinių, o MO parduotuvėje – pamatyti ir įsigyti Lietuvos dizainerių sukurtų daiktų. Puiki proga tai padaryti tiesiai iš autorių rankų – festivalyje „Dizaino savaitė“.

Vieta: Pylimo g. 17, Vilnius

Laikas: gegužės 10 d. 10–22 val., 11–12 d.10–20 val.

Dalyviai:

  • EMKO – lietuviška įmonė, kurianti modernaus dizaino baldus ir kitus namų interjero elementus.
  • RUTRUT – Rūtos Indriūnaitės kūrybinius ieškojimus ir atradimus jungiantis prekės ženklas. Gamtos motyvų įkvėpta struktūra, jos paprastumas ir saikas – rūpestingai suvaldytos medžiagos darinys.
  • Justas Studio“ – šiuo metu Londone veikiantis dizaineris, kuriantis prasmingus dizaino objektus unikalioms patirtims.
  • A Chair and a Table“ – keramikos dizaino studija, įkurta Simonos Kaunaitės. Studija užsiima indų, objektų kūrimu ir gaminimu.
  • kARTu“ – Lietuvoje gimstančios odinės šiaurietiško dizaino rankinės, supažindinančios su minimalistine alternatyva natūralios odos aksesuarams.
  • NAMUOS – išskirtinės kokybės autentiški gaminiai namams, biurui, viešbučiui, restoranui.

PARODA „ECO ROOM“

Festivalyje „Dizaino savaitė“ ekologinio dizaino asociacija EKODA pristatys inovatyvią idėją – lietuviško dizaino objektų, pagamintų iš natūralių, perdirbtų, ekologiškų žaliavų, parodą ECO ROOM, kurioje lankytojai išvys kambario interjerą, paremtą vien ekologiškais ir tvariais dizaino sprendimais. Visus ECO ROOM eksponuojamus dizaino objektus ar netgi visą kambarį norintys galės įsigyti nedelsdami.

Ekologinio dizaino asociacija EKODA mano, kad ekologija turi natūraliai įsilieti į mūsų kasdienybę, ateiti į mūsų visų namus. Tad kviečia visuomenę, verslo atstovus, gamybininkus ir kūrėjus ieškoti ir atrasti alternatyvių sprendimų bei tvarios aplinkos kūrimo idėjų.

Vieta: Stiklo kvartalas, Žydų g. 2, Vilnius

Laikas: parodos atidarymas: gegužės 9 d. 19 val.; paroda veiks gegužės 10–11 d. 11–21 val.


DIZAINO SAVAITGALIS

„Dizaino savaitgalis“ kviečia pagalvoti: kokia tikroji daikto prasmė? Kada kaina tampa nebesvarbi? Ir kodėl nėra pigių ir brangių daiktų ir yra tik reikalingi ir nereikalingi? Kelis atsakymus atrasite buities studijos „Demoroom“ naujo lofto pristatyme ir parodoje „Vonios kapsulė“. Kaip įsirengti vonios kambarį, kad vėliau su juo nereikėtų pyktis. Tvarios mados studija „Zefyras“ kvies į dirbtuves sukurti savo gyvenimo drabužio. Tikro maisto gerbėjai padės suprasti, kuo skiriasi skanus patiekalas nuo vertingo produkto. Ir dar daug daug atvirų durų, vaišių, įdomių pokalbių ir gero dizaino lauks jūsų tik per „Dizaino savaitgalį“!

Vieta: Loftų kvartalas, T. Ševčenkos g. 16A, Vilnius

Laikas: gegužės 10 d. 18–21 val., gegužės 11 d. 12–18 val.

Festivalio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė.


#Įvykiai #Renginiai

2019-05-06