Jau 16 metus iš eilės portalas interjeras.lt organizuoja solidžiausią kasmetinį realizuotų interjerų konkursą Metų interjeras/Auksinė paletė‘20 . Kalbiname konkurso sumanytoją žurnalo Centras vyr. redaktorių ir interjero dizainerį Vytautą Gurevičių.


Koks yra pagrindinis konkurso tikslas ir ar jis keitėsi per 16 metų?

Konkursas turi du tikslus – skatinti interjero kultūrą Lietuvoje ir kasmet išaiškinti geriausius architektus ir interjero dizainerius, kurie varžosi biuro, visuomeninio ir privataus interjero kategorijose. Taip pat, kasmet, konkurse išaiškinami nugalėtojai specialiose nominacijose. Šiemet renkame: geriausią miegamojo, vonios kambario, apšvietimo projektus, inovatyviausią interjerą. Skatiname lietuviško dizaino panaudojimą projektuose, įvertinsime geriausią fotografo darbą. Na ir žinoma mūsų portalo interjeras.lt ir lrt.lt skaitytojai rinks „Tautos interjerą“.

Kaip vertinate konkurso dalyvių aktyvumą? Kokia nauda autoriams dalyvauti konkurse?

Kasmet aktyvumas auga. Kadangi visus interjerus, išskyrus „Tautos interjero“ kategoriją vertina tik užsienio architektai, išvengiame šališkumuo. Tuo mes didžiuojamės ir išsiskiriame iš kitų panašaus pobūdžio konkursų. Kasmet konkurse atsiranda nauji veidai, kurie ilgainiui tampa „žvaigždėmis“. Galimybė pasigalinėti ir matyti savo darbą kolegų darbų kontekste objektyviai motyvuoja labiau nei tušti pagyrų žodžiai.

Kaip, jūsų akimis, su laiku keičiasi konkurso dalyvių projektai?

Būtų sunku lyginti interjerus, kurie dalyvavo prieš 16 metų ir šiandien. Įvyko akivaizdus technologinis šuolis apdailos medžiagų, apšvietimo, inovacijų, skirtų namams ar biurams srityse, baldų gamyboje. Mūsų gyvenimo įpročiai pasiketė kardinaliai. Šiuo metu dirbame namuose kaip biuruose, valgomasis ir virtuvė atėjo į svetainę, šviesą jau galime valdyti balsu. Namams ir biurams įtaką jaučiame iš viso pasulio, nes visa informacija tapo pasiekiama kelių klavišų ar liečiamo ekrano paspaudimu. Mano manymu, lietuviški interjerai toliau aktyviai skandinavėja. Ko gero tam įtakos turi tiek mentaliteto panašumai, tiek panašios klimatinės sąlygos, kurios daro įtaką stiliui, medžiagiškumui ir bendrai mūsų gyvenimo būdui.

Kasmet nugalėtojams įteikiamos konkurso simboliu tapusios „Auksinės paletės“. Koks, jūsų nuomone, turėtų būti interjeras, kad būtų vertas „Auksinės paletės“ titulo?

Taip, „Auksinė paletė“ tapo savotišku interjero „Oskaru“, kurių kasmet nusipelno 12 interjerų autorių. Tai yra dažų paletės su auksuotais viršeliais. Jau ne vieno žymaus biuro lentynose teko matyti mūsų paletes. Manau, kad interjerai, kurie apdovanojami šiuo prizu išsiskiria originalumu ir aukšta profesionalų išpildymo technika. Dažnai interjero kūrėjui tenka dirbti su daugybe savo srities meistrų: statybininkais, baldininkais, metalo meistrais, akmens, medžio, stiklo, keramikos kitų medžiagų tiekėjais. Interjeras – sudėtinga, kompleksinė visų inžinerinių dalių: elektros, santechnikos, išmaniųjų technologijų ir apdailos, baldų, dekoro elementų visuma. „Auksinės paletės“ nusipelno tie darbai, kur ta visuma „suskamba“ stilingai, kokybiškai ir solidžiai.

Linkime konkursui sėkmės ir dar ilgų gyvavimo metų. Ačiū už pokalbį.


Balsuoti už labiausiai patikusius interjerus galite čia.

#Įvykiai #Konkursai

2021-02-15