Projekto autoriai: ACDF
Architecture
Vieta: Monrealis, Kanada
Įgyvendinta: 2018 m.
Nuotraukų autorius: Adrien Williams
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės
V2com-newswire grupės
narys
Monville – prašmatnus avangardinio stiliaus viešbutis, pirmasis Kanadoje, siūlantis savavaldžių robotų kambarių aptarnavimą! Taip pat šis projektas buvo atrinktas dalyvauti konkurse 2019 International Hotel & Property Awards ir buvo pripažintas vienu geriausių. Interjero dizainu rūpinosi architektų studija ACDF Architecture – ji siekė perteikti dinamišką, šiuolaikišką, tačiau istorija ir kultūra alsuojančią atmosferą.
Interjeru norėta atskleisti vietos charakterį, taip pat aukštą viešbučio klasę ir patirtį aptarnavimo srityje, taigi dizaino elementų visuma turėjo atspindėti tam tikrą koncepciją. Pastatą supa istoriniai miesto taškai, kaip antai Kongreso aikštė, senamiestis, pramogų rajonas Quartier des Spectacles, todėl, priimant kai kuriuos interjero ar net architektūros sprendimus, buvo pasitelkta išorinė įtaka. Sodrios apylinkių spalvos, kaimynystės žibintai, švieslentės paskatino pastato fasadą išskirti balta ir juoda spalvomis, suteikiančiomis gelmės įspūdį. Šios spalvos pateko ir į vidų.
Milžiniška fojė, į kurią atsiveria vaizdas iš trijų balkonais įrėmintų aukštų, leidžia į erdvę patekti didžiuliams šviesos srautams. Atvykusiems svečiams karališkas patalpos aukštis nurodo, jog pasirinkta dėmesio verta, nepamirštama vieta. Šilta ąžuolo mediena, dengianti dalį sienų, ir apšviestos juodos ir baltos kolonos suteikia jaukumo bei saugumo įspūdį. Skirtingų proporcijų ir formų bei apdailos plokštumos sukuria itin dinamišką nuotaiką, tad, rodos, jog gyvenimas verda.
Projekto autoriai siekė paversti fojė ne tik laukiamąja zona, bet ir bendra, laisvai naudojama erdve, kurioje gali susiburti viešbutyje apsistoję svečiai. Languotas sofų gobelenas, derinamas su oda, skatina jaukiai įsitaisyti, bendrauti, maloniai leisti laiką. Vintažiniu elementu tampa nespalvotos Valerie Jodiun Keating fotografijų freskos, puošiančios tiek sienas, tiek lubas. Nuotraukose užfiksuotas Monrealio gatvės gyvenimas, miesto vaizdai. Mediniai stačiakampiai blokai, tarsi sukrauti vienas ant kito, sudaro įdomias sienos puošmenų kompozicijas, dėl kurių erdvė atrodo tarytum sulaužyta, o ažūrinės širmos iš juodo metalo virpstų sustiprina trimatiškumo jausmą.
Fojė išskirta daugybė zonų. Čia netgi galima rasti barą, pusryčių stalus – tiekiamas maistas kinta atsižvelgiant į dienos metą. Minkštos sofos poilsiui, patogūs stalai darbui, foteliai draugijoms, biblioteka ramiam laisvalaikiui, didžiulis minkštasuolis su greta įtaisytu televizoriumi sporto varžyboms bičiulių būryje žiūrėti. ACDF Architecture siekė sukurti tokią aplinką, kurioje viešbučio svečiai iš savo kambarių persikeltų į fojė ir čia patirtų naujų įspūdžių, užmegztų ryšių, paragautų vietos valgių, o ne tiesiog leistų laiką miegamajame.
269 kambariai didžiuliais langais, skendintys šviesos gausoje, išsiskiria jaukumu, švara, tvarka ir lakoniškumu. Miegamuosiuose vyrauja natūralūs atspalviai: pilka kiliminė danga, ąžuolinės sienų plokštės, juodas metalas ir balta tekstilė. Šią gamą papildo nebent rausvi akcentai, tokie kaip pagalvėlės, pufai ar užklotai. Paslėptas LED apšvietimas suteikia patalpoms jaukumo ir išryškina natūralių apdailos medžiagų – medienos ir akmens – grožį. Itin subtili kambarių stilistika sukurta siekiant kuo didesnio komforto, o įspūdžiai ir estetiniai nuotykiai atsiveria anapus durų. Jau įžengus į koridorių stebina optinė iliuzija: sienos ir lubos dažytos įstrižomis plokštumomis, taip itin sustiprinant perspektyvą. Kadangi viešbutis technologiškai pažangus ir kambarius aptarnauja ne kas kitas, o robotai, įrengtos atskiros, laisvai prieinamos erdvės darbui ar net susirinkimams.
Monville viešbutyje triūsia technologiškai pažangiausias personalas visoje Kanadoje, o dizaineriai suprojektavo interjerą, padedantį svečiams pajusti Monrealio charakterį ir draugiškumą.
Nuotraukų galerija:
Žurnalas „Centras“