Prietarai... Vieni jais tiki besąlygiškai, kiti netiki visai. Na, o treti tiki tuo, kad per kelią perbėgusi juoda katė gali atnešti nelaimę, tačiau netiki, jog skaičius 13 simbolizuoja nesėkmę. Tikėti ar ne – kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Tačiau, ar esate girdėję prietarus apie vestuvinius žiedus?
Populiariausi prietarai
Vienas labiausiai paplitusių prietarų apie vestuvinius žiedus yra šis – reikėtų rinktis lygius, paprastus, vieno metalo žiedus, nes tuomet ir santuokinis gyvenimas bus tolygus, be kliūčių. Sakoma, kad reikėtų atsisakyti graviravimo, brangakmenių, įmantrių dizainų. Vis dėlto, tai visiškas mitas, kuriuo tiki jau retas. Santuokos žiedai – jūsų kasdienybės dalis, todėl būtina rinktis tokius, kurie atspindėtų jūsų tikrąjį „aš“, stilių, darbą.
Taip pat, anot prietarų, vestuvinio žiedo nereikėtų dėtis ant viduriniojo piršto, nes šitaip sklis bloga energetika, nusisuks laimės paukštė.
Kartais jaunavedžiai neperka naujų žiedų, bet perima tėvų vestuvinius žiedus. Kai kam tai gali pasirodyti labai šilta ir šeimyniška tradicija, bet prietarai „sako“ ką kitą – tuoktis su tėvų vestuviniais žiedais, tai reiškia perimti jų likimą ir šeimos modelį. Dėl tos pačios priežasties nepatartina žiedų gamintis ir sulydytų papuošalų, nes į gyvenimą pritrauksite tų papuošalų savininkų likimus. Vis dėlto, tai – netiesa, nes gaminant žiedus, jūsų duotas auksas yra visiškai išvalomas, išlydomas ir išgryninamas, todėl joks svetimas likimas jūsų nepasieks.
Anot prietarų, negalima duoti savo vestuvinio žiedo matuotis kam nors kitam – šitaip atiduosite savąją šeimos laimę.
Vestuvinius žiedus reikia nešioti visada ir jų nenusimauti, kadangi jie sutuoktinius saugo nuo ligų, pavydo, nerimo, streso, kliūčių gyvenimo kelyje. Tačiau savaime suprantama, jog juos nešioti pavyksta ne visuomet: juk dalis žmonių negali jų dėvėti darbe, kitiems tinsta rankos, todėl žiedai tiesiog veržia.