Inžinerinės klaidos ir pasirinkti netinkami produktai įrengiant modernią dušo zoną gali baigtis arba nuolat telkšančia bala arba prastais vandentiekio kanalizacijos kvapais, sklindančiais iš tos vietos, kur subėga vanduo.

TECE dušo latako sifone jau gamykloje yra įmontuota hidraulinė kvapo užsklanda, kurioje nemalonių kvapų iš vamzdyno nepraleidžia vanduo. Bet jei dušu nesinaudojama ilgesnį laiką, vanduo gali išgaruoti, atverdamas kelią kvapams. Kaip jų išvengti? TECE yra sukūrusi bei užpatentavusi specialią membraninę kvapo užsklandą, kurią bet kada galima įdėti į jau sumontuotą dušo lataką ar trapą. Membrana atlieka sauso užtvaro funkciją. „Jei bent kartą per savaitę dušas yra naudojamas, hidraulinės kvapo užsklandos visiškai pakanka. Bet prieš paliekant namus ar vasarvietę keliems mėnesiams, rekomenduojame įsidėti membraninę užsklandą. Pradėjus vėl naudotis dušu, ją geriau išimti, nes užsklanda sumažina vandens pratekėjimą maždaug 5 proc. Jei įprastai sifonas praleidžia 48 litrus vandens per minutę, tai įdėjus membraną, jis praleis 45 litrus”, – patarė bendrovės „TECE Baltikum” produktų grupės vadovas Gintautas Petravičius. Pasak jo, didžiausia klaida, kuri daroma norint išvengti nemalonių kvapų – į dušą įdedamas sausas trapas, kuris yra nepritaikytas dušo zonai ir dideliam vandens srautui.

Pro jį vanduo bėga lėčiau ir duše kaupiasi bala. Toks sausas trapas gali būti naudojamas tik visuomeninės paskirties statiniuose, persirengimo kambariuose, garažuose, kur įrengtos negausių nuotekų surinkimo vietos.

Grindų nuolydis duše turi būti nei per didelis, nei per mažas

Balos bei kitos problemos atsiranda ir tuomet, kai suformuotas netinkamas grindų nuolydis, arba kai dušo latako ar trapo sifono pralaidumas nesuderintas su vandens, išbėgančio iš dušo galvutės intensyvumu.

Didelių grindų plytelių mada iš interjerų išstūmė trapus, nes norint suformuoti jiems tinkamą nuolydį, plytelę tektų skaldyti į 8 dalis. Dušo latakai pritaikyti didelėms plytelėms, nes jie įrengiami išilgai vienos dušo zonos kraštinės.

Kaip apskaičiuoti dušo zonos nuolydį, kad vanduo nesikauptų, bet subėgtų į lataką? Grindų nuolydis latako link, pasak TECE atstovo, turi sudaryti 1 proc. Latakui statmenos dušo sienos ilgio. Dažniausiai dušo zona planuojama daugiau ar mažiau kvadratinė, taigi galima atskaitos matu laikyti ir patį lataką, kuris gali būti dedamas per visą vieną bet kurią dušo sienos kraštinę. Jei latako ilgis - 1 m, tai per 1 m iki latako grindys turėtų pažemėti 1 cm. Tokio nuolydžio visiškai pakanka, kad vanduo subėgtų ir netelkšotų bala. Didesnio nuolydžio daryti nėra reikalo ir netgi nerekomenduojama dėl pavojaus paslysti. Jei paklotos glazūruotos grindų plytelės, muilinas vanduo paviršių daro dar slidesniu.

TECE latakai su priderinamu sifonu

Vanduo kaupsis ir tuomet, jei tinkamai neapskaičiuotas dušo galvutės galingumas. „Dažnai žmonės nori didelio, prabangaus dušo, kaip lietaus, kai vanduo bėga iš dušo galvos, kurios plotas - 1 kv.m. Bet nepagalvoja ir su niekuo nepasitaria, kur ir kaip tas vanduo subėgs!”, - pastebėjo G.Petravičius. Jis atkreipė dėmesį, kad latako pralaidumas priklauso ne nuo jo ilgio, bet nuo pasirinkto ir prie jo priderinto sifono: „Kiekvienam TECE latakui galima parinkti vieną iš 5 sifonų, kurie skiriasi pralaidumu, montavimo aukščiu, gali būti horizontalūs arba vertikalūs. Ir santechnikams, ir dizaineriams tai yra labai patogu. Kitų gamintojų latakų sifonai dažnai yra privirinti ir nekeičiami. Mes galime parinkti sifoną pagal dušo galvutės galingumą”.

Mažiausias TECE sifono aukštis - 68,5 mm. Toks dažniausiai yra naudojamas renovacijos, rekonstrukcijos projektuose. Jo pralaidumas – 36 litrai per minutę. Didžiausias pralaidumas –70 litų per minutę. Jei žmogus nežino, kokia bus dušo galvutė, rekomenduojamas standartinis sifonas, kurio pralaidumas – 48 litrai per minutę. Jo užtenka didžiajai daugumai populiariausių dušo galvučių, net ir toms didelėms, imituojančioms lietų. Standartinis mažiausias dušo galvutės vandens bėgimo intensyvumas – nuo 8 iki 10 litrų per minutę.

Kad duše tikrai būtų sausa ir nesiformuotų balos, specialistai rekomenduoja rinktis kiek didesnio pralaidumo sifoną, nei bus dušo galvutės galingumas.

Daugiau informacijos: tece.com

1466