Vieta: Kaohsiungas, Taivanas.
Realizacija:
2016 m.
Plotas:
150 kv. m.
Fotografijos:
Hey!Cheese
Tekstas:
Gintautės Kisieliūtės

Jaunai šeimai, turinčiai vaikų, senamiesčio kavinės ir restoranai, prie kurių pora buvo pratusi, tapo vietomis, kur eiti nepridera. Vis dėlto tik bepradedančių tėvystės kelią ir patirtį žmonių noras gyventi apsuptiems aplinkos, kurioje įsitektų ir vaikų krykštavimas, ir įsimylėjėlių atmosfera, buvo labai didelis, todėl interjero dizainerių komanda HAO Design šiai šeimynai sukūrė namus, kuriuose išlaikė tobulą pusiausvyrą tarp buities ir romantikos bei intymumo.


Abu šeimininkai yra aistringi kulinarai ir keliautojai. Jie augina dvi ikimokyklinio amžiaus dukrytes – būtent dėl jų buvo nuspręsta suprojektuoti atvirą virtuvę, iš kurios eksperimentuojantys su maistu ir gaminantys tėvai galėtų akylai stebėti svetainėje dūkstančius vaikus. Šioje zonoje sukurta pagrindinė žaidimų erdvė, kurioje esminiu akcentu tampa tinginiavimui ir atsipalaidavimui skirta minkštutėlė sodriai mėlyna sofa, pufai, pagalvėlės ir kelių dalių kavos staliukas. Visi baldai pažeminti, todėl puikiai tinka vaikams; tuo pačiu taip atspindima rytietiška kultūra, o patalpai suteikiama erdvumo, nes net ir stambūs, tačiau neaukšti baldai neužgožia patalpos. Medinės sijos palei lubas atlieka dekoratyvinę paskirtį ir optiškai atskiria zonas. Vėliau, kai mergaitės paaugs, čia planuojama įrengti skaitymo kambarį – biblioteką.

Kambariuose vienu pagrindinių akcentų tampa langai, kurių čia visai nemažai ir jie užima gana didelę plokštumų dalį (kai kur jie siekia žemę). Dizaineriai nusprendė, jog geriausia miesto panoramą galima įvertinti grožintis vaizdu patogiai įsitaisius, todėl kone palei visus langus buvo suprojektuotos plačios palangės, erdvės po jomis tapo puikiomis talpyklomis daiktams, o patys langai virto simpatiškai įrėmintais urbanistiniais paveikslais.

Virtuvė ir svetainė, be jokių abejonių, yra namų širdis ir siela. Kadangi šeimininkai mėgsta gaminti ir puoselėja tradiciją vakarieniauti kartu, valgomojo zona čia išnaudojama maksimaliai. Virtuvės dizainas subtilus, šiuolaikiškas, modernus. Salos fasadas ir sienos išklijuotos juodomis plytelėmis, derančiomis prie pilkų lubų. Juodas akmeninis stalviršis yra ilgaamžis ir praktiškas – ant tamsaus paviršiaus nešvarumai ne tokie pastebimi. Dangaus mėlynumo spintelės, pro kurių spalvą persišviečia medienos rievės, įneša į namus žiemiškos vėsos, itin derančios prie švelnių tonų šviestuvų, kabančių virš valgomojo stalo, ir šmaikščiai besiskiriančių kėdžių, išrikiuotų abipus jo. Šiaurietiško dizaino detalės ir jų subtilios formos suteikia kiek šilumos ir jaukumo taisyklingų plokštumų kontekste. Iš virtuvės zonos galima patekti į balkoną: į jį veda ažūrinės durys, ant kurių pakabinus kabliukus galima jas panaudoti praktiškai. Per smulkias angas vyksta ventiliacija, o pats durų fasado raštas praturtina kambario interjero kompoziciją.

Skatindami vaikų kūrybiškumą, dizaineriai visame bute išmėtė fantaziją stimuliuojančius elementus: koridoriuje pakabinta lenta su lego konstruktoriumi, drąsinančiu mergaites komponuoti koliažus ir lavinti jautrumą spalvoms, svetainėje ant sienos pakabinta kreidinė lenta, ant kurios vaizduojami įvairiausi personažai sufleruoja apie galimybę kurti juos pačioms. Vaikų kambario interjeras neperteikia populiariausių madų: čia atsisakoma standartinės, „mergaitiškos“ rausvos. Kambario durys ir spintelės nudažytos neutraliai: mėlynai, žaliai ir geltonai (spalvomis, kurios suteikia kambariui spalvingumo, linksmumo, bet tuo pačiu ir ramybės, giedrumo). Šie tonai ypač gerai dera prie prigesinto betoninio pilkumo. Drabužinėse dizaineriai sugalvojo durų išpjovas, už kurių slepiasi specialios už jų įsidedančios lentynos, viduje taip pat numatytas apšvietimas. Taip buvo apipavidalintas vaikams itin patrauklus, smagus vizualinis efektas – švytintis namukas ir arka, kuriose galima išdėstyti įvairiausius pasakų veikėjus ir kurti savas istorijas.

HAO Design jau ne pirmą kartą sukuria, rodos, itin subtilų, paprastą, tačiau tuo pačiu itin apgalvotą, ypatingą interjerą, kuriame šeima gali mėgautis ne tik patogiu, funkcionaliu gyvenimu, tačiau ir beribe džiaugsmo bei malonumo erdve. Švelnūs tonai, natūralios apdailos medžiagos, šviesūs ir tamsūs deriniai, stambūs baldai greta smulkmeniškų interjero elementų – visa tai daro šeimos namus šviesius, dinamiškus, bet tuo pačiu ir harmoningus. Juose juntamas tiek modernumas, tiek rytietiškos užuominos, tiek skandinaviškos stilistikos skoliniai. Puikus pavyzdys, kuomet interjero dizainą galima vertinti ne pagal daugybę išskirtinių baldų, o būtent per funkcionalumą, estetiškai išdėstytas plokštumas, apdailos kompozicijas ir visumos nuspalvinimą!

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas: Centras