Sekcijos gali būti vienos iš pagrindinių namų baldų. Jame dažnai puikuojasi šeimos nuotraukos, gražūs indai, televizorius, suvenyrai. Tokie baldai ypač populiarūs dėl modelių ir dizainų įvairovės, todėl jas įmanoma pritaikyti prie plataus spektro namų (ir ne tik) interjerų. Šis straipsnis bus naudingas tiems, kurie svarsto, kokią pasirinkti ir kaip sekcija gali būti pritaikoma įvairiose erdvėse.


Platus spektras

Renkantis sekcijas kartais platus asortimentas gali apsukti galvą. Aptarkime esminius tipus.

  • Sekcijos su spintomis. Toks tipas puikiai tinka ieškantiems baldo, kurį galės naudoti visapusiškai. Jas galima puikiai naudoti tiek kaip sekcijas, tiek kaip drabužines.
  • Su vitrinomis. Jos puikiai tiks norintiems papuošti namus ar kitas erdves nuotraukomis, vazomis ar kitomis akiai mielomis dekoracijomis. Tiems, kurie nori privatumo ir vitrinų nemėgsta, puikus pasirinkimas – sekcija be vitrinų.
  • Su apšvietimu. Toks baldas tiks norintiems pabrėžti dekoracijų grožį, svarbą. Ypač tinka kolekcionieriams.

Tai nėra vieninteliai šio baldo tipai. Jų – gausybė. Sekcijas įmanoma pritaikyti bet kokiame kambaryje, interjere, tereikia paieškoti ir tikrai bus atrastas tobulas variantas.

Universalumas

Sekcijos gali būti universalios, jos tinka net ir darbinėse aplinkose. Dažniausiai šį baldą visi įpratę matyti svetainėse, tačiau tai tikrai nėra vienintelė erdvė, kurioje sekcija gali puikiai įsikomponuoti. Specifinio dizaino baldai palengvina daiktų laikymą, archyvavimą darbo vietoje. Dėl to dokumentų, segtuvų ar kitų darbui reikalingo reikmenų paieška užims žymiai mažiau laiko.

Kaip jas rinktis?

Besirinkdami sekciją, tinkančią jūsų namų ar biuro erdvei, atsižvelkite į keletą aspektų:

  • Baldo ir patalpos, kurioje jis stovės, matmenų pusiausvyra. Sekcija yra vienas iš didesnių baldų, todėl šis punktas gana svarbus, ypač renkantis ją mažesniam kambariui.
  • Medžiagos, iš kurių pagamintas baldas. Dažniausiai siūlomi laminuotų medžio drožlių plokščių baldai. Tai yra drėgmei gana atspari medžiaga.
  • Daiktai, kuriuos norite laikyti sekcijoje. Jei norite pabrėžti erdvės unikalumą ir dekoracijų svarbą, galite rinktis atviresnes sekcijas. Ir atvirkščiai, jei norima mažiau atvirumo, vertinamas minimalizmas, galima rinktis uždaresnes, kuklesnes sekcijas.
  • Dizainas, jų stilius. Baldas turėtų įsikomponuoti į interjerą, todėl verta iš anksto apsvarstyti, kokios spalvos ir stiliaus jis turėtų būti.
  • Funkcionalumas. Renkantis baldą naudinga pasvarstyti, kaip gali tekti jį panaudoti ateityje. Galima rinktis sekcijas su spintomis, jei norima papildomos vietos drabužiams, ar sekciją su vitrina, jei norima pademonstruoti tam tikrus daiktus.
  • Kaina. Rekomenduojama investuoti daugiau, bet įsigyti universalesnį, kokybiškesnį ir ilgaamžiškesnį baldą. Žinoma, gerai prižiūrint galima ilgai išsaugoti ir baldą už mažesnę kainą, tačiau tai gana sudėtinga.

Šie itin paprasti pasirinkimo elementai padės greičiau rasti būtent tą baldą, kurio tikrai reikia, ir neišlaidauti be reikalo – tiek finansiniu, tiek laiko atžvilgiu.

Tinkama priežiūra

Norint išlaikyti sekcijos prekinę, akiai mielą išvaizdą, teks ją prižiūrėti. Tai gali būti žymiai paprasčiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Patariama neskubėti su cheminėmis valomosiomis priemonėmis. Dažnai nešvarumus ar dulkes galima nuvalyti vien drėgna, muiluota šluoste. Jei visgi priimtas sprendimas griebtis cheminių priemonių, jas reikėtų rinktis atsakingai ir pasidomėti, kokiems paviršiams jos tinka, kaip dozuoti, kad nebūtų pažeistas baldo paviršius.

Pasirinkti sekciją iš tiesų yra lengva. Tereikia apsvarstyti, koks yra namų, biuro interjeras, kam jos bus naudojamos, kokių funkcijų norima, ir, žinoma, kokia yra pageidaujama kokybė ir kaina. Šiandien atsiranda vis daugiau kokybiškus baldus už prieinamą kainą gaminančių ir parduodančių įmonių. Todėl galimybių suderinti visus poreikius – išties daug.

Daugiau informacijos: baldaipl.lt