Straipsnyje apžvelgsime šiuolaikinių šildymo sistemų įrengimo ypatumus, sukoncentruodami dėmesį į šildymą dujomis. Pastarųjų keleto dešimtmečių perspektyvoje daug pastatų savininkų savo namuose yra įsirengę dujinio šildymo sistemas tiek patalpų šildymui, tiek ir karšto vandens ruošimui. Tokios sistemos pasirinkimą lemią santykinai nedideli pradiniai įrengimo kaštai, galimybė efektyviai reguliuoti energijos sunaudojimą bei sistemos patogumas ir paprastumas. Išsiaiškinsime, kaip tinkamai parinktas šildymo įrenginys ir efektyvi termoizoliacinė medžiaga gali užtikrinti ne tik jaukią, bet ir ekologišką bei ekonomišką gyvenamąją aplinką.

asociatyvi nuotrauka

Šildymo Energetika Lietuvoje: Dujomis Kūrenamos Sistemos Ir Jų Kaina

Dujinis šildymas, priklausomai nuo šildymui naudojamų dujų rūšies, gali būti gamtinių arba suskystintų dujų. Vietovėse, kur nėra nutiestą centralizuotų gamtinių dujų tinklų, pastato savininkai šildymui gali pasirinkti suskystintas dujas. Norint naudoti gamtines dujas, prieš tai reikia suprojektuoti, nusitiesti vamzdžius ir prisijungti prie bendrosios dujų sistemos. O suskystintų dujų naudojimas reikalauja papildomai įrengti jų saugojimo rezervuarą ar balionų saugyklą.

Gamtinių ir suskystintų dujų šildymo sistemoms naudojami įvairūs dujiniai katilai, turintys atvirą arba uždarą degimo kamerą. Katilai gali būti atmosferiniai, kondensaciniai arba su absorbciniu šilumos siurbliu. Paprasčiausi yra atmosferiniai katilai. Tuo tarpu kondensaciniai katilai pasižymi aukštesniu efektyvumu, nes išnaudoja ir išmetamųjų dujų potencialą, o absorbciniai šilumos siurbliai panaudoja nemokamą energiją iš aplinkos oro. Priklausomai nuo katilo veikimo principo, kaina svyruoja nuo pigių atmosferinių iki brangių pažangių katilų. Visi šie dujiniai katilai gali būti naudojami tiek šildant vandenį sistemoje, tiek ruošiant buitinį karštą vandenį.

Dujinio Šildymo Privalumai: Efektyvumas, Paprastumas ir Patogumas

Statytojai, turintys galimybę prijungti savo namus prie centralizuoto dujų tinklo dažnai renkasi ir įsirengią dujinį šildymą, ir kaip rodo  praktika tai nėra atsitiktinumas – šis variantas turi nemažai privalumų. Pirmasis, didelis sistemos efektyvumas, ypač pasirinkus kondensacinius arba su absorbciniu šilumos siurbliu katilus, kurie užtikrina racionalų šilumos energijos išnaudojimą. Antras, dujų katilai nereikalauja nuolatinės priežiūros ir pasižymi itin mažu gedimų procentu. Be to, jie laikomi aplinkai draugiškesniais nei kieto kuro katilai.

Dujinio šildymo privalumai taip pat apima patogumą, nes nereikia sandėliuoti kuro atsargų šildymo sezonui ar skirti didelės patalpos katilinei. Kombinuoto tipo katilai suteikia galimybę naudoti vieną įrenginį tiek pastato šildymui, tiek karšto vandens ruošimui. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šios sistemos efektyvumas priklauso nuo pastato energinio naudingumo klasės, kuri gali būti pasiekta naudojant efektyvią termoizoliacinę medžiagą, pvz. akmens vatą. Ši izoliacinė medžiaga ne tik sumažina šilumos nuostolius per išorines atitvaras (pvz. sienas ar stogą), bet ir užtikrina aukštą priešgaisrinės saugos lygį bei gerą garso izoliaciją.

Galiausiai, dujinio šildymo privalumai ne tik užtikriną paprastą ir efektyvią sistemą, bet taip pat apima patogumą ir ilgalaikį resursų tausojimą. Renkantis dujinį šildymą, būtina atsižvelgti ne tik į pačią šildymo sistemą, bet ir į pastato energinį naudingumą. Efektyvi termoizoliacinė medžiaga, tokia kaip akmens vata, ne tik padidina sistemos veiksmingumą, bet ir prisideda prie aukšto pastato saugumo lygio. Šių sprendimų naudojimas kartu ne tik užtikrina jaukią aplinką, bet ir prisideda prie įsipareigojimo kurti švaresnę aplinką bei efektyviai panaudoti esamus energijos išteklius. Kartu su dujinio šildymo privalumais auga ir galimybė kurti namus, kuriuose patogumas ir ekonomija harmoningai susijungs.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite: https://gerasbustas.lt/ikvepimui/dujinis-sildymas-tipai-ir-naudojimo-salygos-kaip-issirinkti/.