Asociatyvi nuotrauka

Namų remontas turi dvi medalio puses. iš vienos – tai gana jaudinantis ir net žaismingas procesas stebint, kaip keičiasi namai į gerąją pusę. iš kitos pusės – daug rūpesčių ne tik dėl remonto darbų, bet ir dėl finansų. Vieni nenori leisti savo santaupų, sukauptų juodai dienai ar vaikų mokslams, o kiti išvis neturi lėšų namų remontui, nors jis jau yra gyvybiškai būtinas. Niekam ne paslaptis, šiandien labai populiarios paskolos būstui. Kodėl gi tuo nepasinaudojus? Tereikia atidžiai pasidomėti visais niuansais. 

Svarbūs veiksniai imant paskolą būsto remontui

Taigi, būsto įrengimo paskolos yra rimtas žingsnis, reikalaujantis kruopštaus apmąstymo. Dera atsižvelgti į tokius veiksnius:

  • Palūkanos normos ir paskolos sąlygos. Palūkanų normos skiriasi nuo konkretaus kliento kredito reitingo ir kreditoriaus. Prieš galutinai apsispręsdami dėl paskolas būtinai įvertintikte finasuotojo palūkanų normas ir paskolos sąlygas. Tikrai neverta griebtis pirmo varianto. Įvertinkite ir laukiančias mėnesines įmokas ir bendrą palūkanų sumą. Galite pasinaudoti kiekvieno kreditoriaus puslapyje esančia skaličiuokle arba paskolų palyginimo platformų paslaugomis. 
  • Paskolos suma. remontas gali būti labai įvairus: renovacija, kosmetinis remontas, baldų atnaujinimas ir kt. Todėl pasistenkite kuo tiksliau apskaičiuoti, kiek pinigų jums gali prireikti. Patarimas – įvertinti bendras remonto išlaidas ir atitinkamai pagal tai skolintis, yra išties išmintingas. Tačiau visi, kas bent kartą atnaujino namus, žino, jog labai dažnai atsiranda papildomų nenumatytų išlaidų. Todėl imkite šiek tiek didesnę paskolą. Juk nenorite, kad remonto darbai sustotų viduryje proceso? Jeigu kažkiek liks pinigų galėsite atlikti keletą įmokų į priekį ir pasidaryti trumpas kredito atostogas. 
  • Grąžinimo laikotarpis. Tai labai svarbus veiksnys. Atminkite, jog įmokas gali tekti mokėti metus, dvejus ar net ilgiau. Rinkitės tokį grąžinimo laikotarpį, kad pernelyg didelės mėnesinės įmokos neapkartintų tų metų. Tikriausiai puikiai suprantate, jog ilgesnis grąžinimo laikotarpis  reiškia mažesnius mėnesinius mokėjimus, bet didesnes bendras išlaidas palūkanoms. Pasirinkę trumpesnį grąžinimo laikotarpį sutaupysite bendrą sumą, bet teks mokėti didesnes mėnesines įmokas. Apsvarstykite tai neskubėdami.

Paskola būsto remontui – protinga investicija

Iš pirmo karto toks pasakymas gali nuskambėti keistai. Visgi, pasvarstykite. Pirmiausia jūs investuojate į savo ir savo šeimos tiek fizinę, tiek moralinę gerovę. Kokybiškas stogas, apšiltintos grindys ar sienos sutaupys daug lėšų šildymo sezono metu. Ypač tai aktualu, jeigu planuojate šeimos pagausėjimą ir didesnio būsto įsigijimą ateityje. Renovuotas namas ar butas tampa vos ne dvigubai vertingesnis nei buvo iki tol. Kuo jūs dosniau investuosite į renovaciją ir kuo daugiau dėmesio skirsite prekių bei paslaugų kokybei remonto metu, tuo patrauklesnis būstas taps būsimiesiems pirkėjams. Ekspertai sako, jog tokiais atvejais labai dažnai ne tik susigrąžinami pinigai, bet net pavyksta uždirbti. 

Vertingi patarimai, kad paskolos būsto remontui grąžinimas būtų kuo sklandesnis

Kad paskolos grąžinimas nekeltų finansinės įtampos, turite išmokti sklandžiai valdyti jos grąžinimą. Patarimai būtų tokie:

  • Nustatykite automatinius mokėjimus. Visi žinome, jog kartais pamirštame apie įmokas, o primenančios žinutės su perspėjimais, kas laukia nesumokėjus įmokų, nuteikia tikrai nelabai maloniai. Nustačius automatinius mokėjimus niekada nepraleisite mokėjimų termino. Taip pat  saugosite gerą kredito reitingą ir išvengsite papildomų mokesčių, kurie taikomi stipriau vėluojant.
  • Teikite pirmenybę paskoloms su aukštomis palūkanomis. Tai aktualu tiems, kurie turi ne vieną kreditą. Pasistenkite pirmiausia grąžinti tą paskolą, kurios palūkanos didžiausios. Įsipareigojimai ženkliai sumažės.
  • Planuokite biudžetą. Jeigu mėnesines įmokas sumokėti yra gana sunki finansinė našta jūsų biudžetui, gerai apsvarstykite, kokias išlaidas galima apkarpyti. Įmokų mokėjimas turėtų būti pirmoje vietoje, kai planuosite, kokios išlaidos svarbiausios. 

Jeigu svarstote tarp būsto remonto ir naujo namo statybos, įsivertinkite pastarojo varianto sąmatą, kad priimtumėte tikrai teisingą sprendimą