Grožio bei gyvenimo būdo tinklaraštininkė Greta Bitinaitė

Planuojantiems įsirengti ar atnaujinti savo būstą žinoma „instagramerė“, grožio bei gyvenimo būdo tinklaraštininkė Greta Bitinaitė pataria neskirstyti užduočių į vyriškas ar moteriškas, įveikiamas savarankiškai ar paliekamas tik tos srities žinovams. Priešingai – pačiam įsitraukus į būsto įrengimo procesus ir atsižvelgiant į specialistų patarimus galima be didelių pastangų susikurti estetišką ir funkcionalią aplinką patogiam gyvenimui. O net tokios techninės užduotys kaip jungiklių, kištukinių lizdų ar termostatų pasirinkimas, pasak merginos, gali tapti įdomia patirtimi kuriant savo svajonių namus.

Pataria tartis su specialistais, bet atsižvelgti į savo poreikius

G. Bitinaitė pasakoja, jog įsigydama išsvajotą būstą buvo nusiteikusi maksimaliai įsitraukti į jo įrengimo darbus ir viską nuo pat pirmų žingsnių daryti savarankiškai, mat turėjo labai aiškią viziją, koks jis bus. Visgi iš savo patirties mergina patvirtina, kad dėl tam tikrų ilgalaikių sprendimų verta pasikonsultuoti ir su specialistais.

„Pačioje pradžioje labiausiai norėjosi pagalbos ties techniniu ir baldų išdėstymo planu, todėl tariausi su interjero dizainere, bet tikrai nemažą dalį būsimų namų interjero sprendimų vizualizavau ir sprendžiau pati. Galiu pasakyti, kad viskas nėra taip baisu kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, jeigu aiškiai žinai, ko nori“, – su šypsena drąsina pašnekovė.

Nors pusantrų metų trukęs būsto įrengimas šiandien jau beveik baigtas, G. Bitinaitė neslepia, kad namų kūrimas – nesibaigiantis procesas.

„Dabar tas etapas, kuomet skaičiuoju dienas, kai jau galėsiu po darbo grįžti į savo naujus namus. Iš tikrųjų itin mėgavausi įrengimo procesu, net kartais pagalvoju, ką reikės veikti, kai šis etapas baigsis. Visgi, matyt, su namais ir jų įrengimu pabaigos nėra“, – mintimis apie naują patirtį įsirengiant pirmąjį būstą dalijasi G. Bitinaitė.

Jungiklių ir kištukinių lizdų rebusas: įsirengti siūlo tiek, kad būtų patogu

Savarankiškai perėjusi visus būsto įrengimo etapus nuo laidų išvedžiojimo, grindų betonavimo iki baldų projektavimo bei interjero detalių parinkimo, G. Bitinaitė išskiria ir kitą ne mažiau atsakingą ir didelio dėmesio reikalaujančią užduotį – elektros instaliaciją. Nors paprastai tai gali priminti stresą keliantį ir daug klausimų pasėjantį iššūkį, kuris neretai patikimas išskirtinai tik vyrams, svajonių namus kurianti G. Bitinaitė šios užduoties nepabūgo.

Pirmiausia naujakurė akcentuoja būtinybę gerai apgalvoti ir įsirengti elektros taškus pagal savo kasdienius poreikius, rutiną. Merginos įsitikinimu, kuo jų daugiau, kuo išdėstymas geriau apgalvotas – tuo patogiau ir praktiškiau gyventi.

„Be abejonės, tai yra dar vienas ilgalaikis sprendimas, su kuriuo teks susidurti kiekvieną dieną, todėl verta konsultuotis su specialistais, iš jų lūpų išgirsti apie šiuolaikinių technologijų galimybes ir praktiškus sprendimus skirtingoms situacijoms buityje. O štai patinkantį dizainą, spalvas ir funkcijas geriausia rinktis pagal asmeninį estetikos suvokimą ir komforto poreikį. Abiem šiais aspektais padėtų apsilankymas „JUNG Vilnius“ demonstraciniame salone, kuriame galima gyvai apžiūrėti didžiausią JUNGiklių ekspoziciją Baltijos šalyse, taip pat pamatyti bene plačiausią išmaniųjų sprendimų įvairovę ten pat įrengtame realiame bute ir čia pat pasikonsultuoti“, – pasakoja G. Bitinaitė.

Mergina atskleidžia, kad savo namams pasirinko laikui nepavaldaus dizaino LS 990 serijos baltos spalvos gaminius: „Šis modelis mane papirko savo minimalistiniu dizainu, siaurais rėmeliais ir švariomis linijomis, kurios puikiai įsilieja į bendrą namų interjero vaizdą“.

Maloniu atradimu po konsultacijos G. Bitinaitei tapo ir namuose savo vietą jau radę JUNG šviesos ryškumo reguliatoriai, įgalinantys „žaisti“ su apšvietimu, taip pat kištukiniai lizdai su integruotomis dviejų tipų USB jungtimis, kurie ypač praverčia „instagramerei“ patogiai įkrauti kelis įrenginius vienu metu. Termostatus ji taip pat pasirinko to paties modelio kaip ir kiti elektros instaliacijos elementai – su liečiamu ekranu, kad šilumos reguliavimas būtų ne tik patogus, bet ir išmanus.

„Džiaugiuosi, kad šie išmanieji sprendimai visiškai prisitaiko prie mano poreikių. Pavyzdžiui, man svarbi galimybė atitinkamai reguliuoti apšvietimą: intensyviam darbui ar namų ruošai būtinas ryškus apšvietimas, o poilsiui po darbų ar romantiškai vakarienei pakanka jaukios prieblandos. Panašiai ir su šiluma: mėgstu vėsų orą miegamojo zonoje, o svetainėje temperatūra turi būti aukštesnė. Tarp JUNG sprendimų nesunkiai radau viską, ko man reikėjo, o svarbiausia, jog visų šių skirtingų įtaisų išvaizda – vieninga ir leidžianti išlaikyti maksimaliai estetišką interjero vaizdą net ir smulkiausiose detalėse“, – džiaugiasi G. Bitinaitė.

Šiuolaikinės funkcijos įgalina valdyti viską

Tinklaraštininkei antrina ir jungiklių bei protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis, akcentuodamas, jog klausimas, kaip išsirinkti jungiklį, visuomet yra apie tai, kokio apšvietimo skirtingose namų zonose norisi.

„Ne tik Gretai, bet ir turbūt daugeliui mūsų skirtingais dienos etapais ir net priklausomai nuo nuotaikos namuose norisi atitinkamo apšvietimo. Šiuolaikinės technologinės galimybės leidžia vienu jungikliu susireguliuoti sau palankų apšvietimą arba net jį pritaikyti pagal tam tikras situacijas – pavyzdžiui, nustatyti, kad naktį tualete įsijungtų tik 10 proc. apšvietimo, kuris neišbudintų. Smulkmena, bet toks sprendimas gali tapti maloniu atradimu realiame gyvenime“, – pažymi R. Skurdenis.

Jis taip pat priduria, jog planuojant apšvietimą svarbu apsispręsti ir dėl jungiklio vietos bei priduria, kad vieną šviestuvą nesunkiai galima valdyti net keliais jungikliais.

„Įsivaizduokite vaikų kambarį ar miegamąjį – juose šviesą patogu įjungti ne tik prie įėjimo, bet ir, sakykime, prie lovos, kad prabudus nereikėtų eiti iki durų. Dar vienas minimalus akcentas, kuris gali gerokai prisidėti prie bendro visos šeimos komforto“, – pataria ekspertas.

Anot R. Skurdenio, pastaraisiais metais naujakuriai būstuose gali nesunkiai įsirengti tokį apšvietimą ir jo valdymo funkcijas, kokios anksčiau buvo įmanomos tik protingų namų sistemose: pavyzdžiui, jau minėtasis reguliuojamas šviesos intensyvumas, lauko bei vidaus žaliuzių valdymas jungiklio paspaudimu, laikmačiai ir netgi valdymas išmaniuoju telefonu. Norint įsivertini savo finansines galimybes, R. Skurdenis naujakuriams siūlo ir dar vieną palengvinimą – internetinį įrankį jungiklis.info, leidžiantį savarankiškai apsiskaičiuoti preliminarią norimų produktų kainą ir susidėlioti preliminarų planą.

„Viskas kuriama žmonių patogumui. Tačiau lyginant su praeitimi, šiuolaikiški įrenginiai, pradedant kištukiniais lizdais, jungikliais, termostatais ar kitais elektros instaliacijos prietaisais, turi ir išskirtinį vizualinį identitetą, gali estetiškai papildyti namų interjerą ar netgi tapti jo akcentu. Tuo įsitikinti kviečiame aplankant vienintelį tokį demonstracinį protingo namo sistemų saloną „JUNG Vilnius“ biure. Tai puikus būdas apžiūrėti gaminius, išmanius sprendimus, praktiškai pritaikytus gyvenamajame būste, pasitarti bei priimti teisingą sprendimą, prieš pasirenkant, kas turėtų atsirasti jūsų pačių namuose“, – kviečia R. Skurdenis.

Daugiau informacijos: jung.de/lt