Dažnai darboholikams kylantis klausimas: kaip įsirengti darbo vietą namuose, kad ji neužimtų daug vietos, būtų patogi ir nedarkytų bendro interjero?

Tema itin subtili, bet kelis esminius patarimus duosime.


Gam. "Steelcase"

Gam.
 "Gesika"

Kiek vietos reikia namų biurui?

Jeigu turite atskirą kambarį, kuris skirtas darbui – visą jį ir skirkite. Jeigu turite tik „kampą“ darbo vietai – vietos reikia tik specialiam baldui, kuris atitiks jūsų darbo specifiką.

Darbo stalo ergonomika

  • Renkantis darbo stalą svarbu žinoti jūsų darbo specifiką: ar reikia rašyti, ar dirbate kompiuteriu, ar dalį vietos ant stalo užima pagalbinės priemonės ir t.t. Nuo to priklauso darbo stalo forma ir plotas, kurį reikia jam skirti.
  • Kompiuterinis stalas turėtų būti pritaikytas patogiai dirbti kompiuteriu ir visais prie jo prijungtais prietaisais. Tuo tikslu yra sukurta daug specialių stalų, kurie kartais primena „stakles kompiuteriui“.
  • Stalviršio plotą sąlyginai galima suamžinti organizuojant darbo vietą keliais aukštais, t.y. jūsų segtuvai ir knygos gali „kabėti“ virš stalo ant lentynų, o klaviatūra išvažiuoti iš po stalviršio. Svarbu, kad viską būtų patogu pasiekti.

Knygų
 lentyna. Gam. "Hulsta"

  • Pirmuoju atveju pasistenkite savo darbo kambarį paversti tyliausia, susikaupimui ir pamąstymui skirta vieta namuose. Įkurkite jaukų kampą skaitymui, dalykiniams pokalbiams, biblioteką, nuotraukų galeriją, savo kolekcijų vitriną, na, ir žinoma patogų darbo stalą su ergonomiška kėde.

  • Kelios taisyklės norint įsirengti darbo vietą bendroje erdvėje:

1. Stenkitės išrinkti jai vietą kuo arčiau lango – šviesa turėtų būti iš dešinės. Prie lango būdami jūs nesijausite „užspausti“, o erdvės pojūtis dirbant labai svarbus.

2. Stalą ir kėdę pastatykite taip, kad pakėlus akis nematytumėte bendroje erdvėje verdančio šeimos gyvenimo, bet ir nebūtumėt nusisukęs nuo įėjimo į kambarį. Ir vienu, ir kitu atveju jūsų dėmesį blaškys vaizdai ar užnugaryje girdimi garsai.

3. Pagalvokite apie mobilią pertvarą arba širmą, kuria būtų galima darbo metu atsitverti ir susikurti visiškai uždarą erdvę.

4. Stalviršis turėtų visada būti mažai pastebimas; jums dažnai tenka palikti darbinę betvarkę, kuri galbūt jus įkvepia, tačiau akivaizdžiai erzina kitus, o kiekvieną kartą tvarkytis dažnai tingisi.

5. Įrenkite atskirą apšvietimą, kuris leistų neriboti savo darbo valandų ir tuo pačiu nemaišytų aplinkiniams ilsėtis.

6. Verta pagalvoti apie atskirą akustinę sistemą – ausines, kuriose skambanti rami muzika užgoš vaikų cypavimus ir vyro/žmonos bambėjimą.

7. Paskutinis patarimas – žmogiškas: NEDIRBKITE NAMUOSE VIRŠVALANDŽIŲ. Kitaip ilgainiui tapsite pačia negražiausia interjero detale, kuri blaško ir erzina kitus.

Ką reiškia patogiai sėdėti?

  • Sėdėjimo poza turi būti tokia, kad jūsų šlaunys ir sėdynė vienodai būtų prigludusios prie kėdės, o kojos turėtų siekti žemę pilna pėda, jokiu būdu nekabaruoti.
  • Sėdėjimo gylis turėtų būti toks, kad tarp apatinės nugaros dalies ir nugarėlės galėtumėme prakišti kumštį, o nugara jau siektų viršutinę atlošo dalį. Kai kuriose kėdžių modeliuose šis išlinkimas nugarėlės apačioje specialiai suformuotas, ar net gali būti reguliuojamas.
  • Porankių padėtis turi būti tokia, kad jie siektų jūsų alkūnes, kuriomis atsirėmus jūs nuimate dalį krūvio nuo pečių ir kaklo raumenų.
  • Stalo aukštis turėtų būti toks, kad sėdint jūsų rankos ilsėtųsi, nes taip galima išvengti chroniškų riešo pertempimo ligų.
  • Sėdėdami kėdėje kaitaliokite padėtis ir...judėkite. Judesiai skatina kraujo apytaką ir tonizuoja raumenis. Šie abu faktoriai leidžia ilgiau nepavargti ir išlikti budriam. Ne veltui kariuomenėje sakoma: „Nemiegok – sušalsi“.

Gam.
"Martela"

Autorius: Vytautas Gurevičius