Nuotraukos: Michaelson Boutique Hotel

Klaipėdoje, Žvejų gatvėje, 2016 m. rekonstruotame viename iš dviejų fachwerk tipo pastatų, buvo atidarytas viešbutis Michaelson Boutique Hotel. Tai subtilia prabanga alsuojantis kultūros paveldo objektas, kurio renovacija ir rekonstrukcija trunka jau dešimt metų. Iki šiol svečiai buvo kviečiami apsigyventi ir aplankyti barą bei restoraną pirmajame viešbučio korpuse. Na, o šiemet antrajame korpuse duris atvėrė įspūdingas SPA BRÌCOŁA centras. Šiame korpuse taip pat galima rengti konferencijas mansardiniame aukšte esančioje salėje. Šiemet taip pat svečiams bus suteikta galimybė apsigyventi apartamentuose.

Istoriko Kęstučio Demerecko teigimu, pirmojo sandėlio, dabar tapusio pirmuoju viešbučio korpusu, savininkas buvo Apheimas Michaelsonas, žydų pirklys. Jis atkeliavo iš Pomeranijos (Pamario) į Klaipėdą ir gavo keletą sklypų. Viename jų, pačiame uosto centre, kur susidūrė upės žiotys, buvo pastatytas sandėlis krovos darbams. Šis pasatas tuo metu stovėjo dar arčiau kranto negu dabar. Tai buvo vienas iš fachwerk tipo Klaipėdos uosto statinių, prie kurių laivai galėdavo šalia pat priplaukti. Iš vienos sandėlio pusės prekes pakraudavo, o iš kitos – iškraudavo iš laivų. 

Pirmajame viešbučio korpuse, antrojo ir trečiojo aukšto koridoriuose, galima pajusti nuolydžius – jie buvo išlaikyti kaip paveldo dalis. Šie grindų nuolydžiai buvo skirti bačkoms ridenti, jie leido lengviau pakrauti laivus ir perkelti dėžes. O dabar toks palikimas ir jį dengianti banguota kiliminė danga kuria laivo koridorius primenantį vertigo pojūtį. Antro pastato konstrukcija tokia pati, bet vis dėlto buvo nuspręsta žemėjimą išlyginti. Keletas naujai pastate sukonstruotų objektų – liftas ir dvi priešgaisrinės laiptinės. Norint juos įrengti, buvo išpjautos medinės konstrukcijos, bet jos visos išsaugotos – balkiai panaudoti baldų gamybai viešbučio vonios kambariuose. O antrajame korpuse išsaugota viskas.

Didžiausia ne tik išsaugota ir išryškinta kultūrinio paveldo vertybė – medinės sijos antrajame korpuse. Šios sijos – tai pastato karkasas, į kurį remiasi sienos ir kitos konstrukcijos. Korpusus planuojama sujungti, statant paprastą stiklinę konstrukciją. Toks sprendimas priimtas siekiant išlaikyti perregimumą tarp pastatų. 

Viešbučio architektūriniai ir interjero sprendimai buvo priimami bendradarbiaujant viešbučio savininkui Gintautui Bertašiui ir DOPRO architektei Dovilei Kraujutei. 2019 m. prie šios komandos prisijungė ir Dovilės kolegė, architektė Paulina Povilaitienė. Gintautas ir architektės vieni apie kitus atsiliepia itin šiltai ir pabrėžia, kad gera dirbti, kai esi ne tik išklausytas, bet ir išgirstas. Visi trys savo sričių specialistai kalbėdami apie viešbutį akcentuoja pagrindinį pasirinktų interjero medžiagų ir detalių bruožą – tikroji prabanga yra medžiagų kokybė. Todėl renkantis kiekvieną mažiausią detalę visas dėmesys buvo sutelktas į tvarumą ir ilgaamžiškumą. 

Viešbutyje vyraujančios medžiagos – medis, akmuo, plytos, metalas ir stiklas. Visas stiklas, išskyrus eksponatus ir šviestuvus, pagamintas Lietuvoje. O pagrindinį holą ir koridorius puošia Venini Murano stiklo šviestuvai iš Italijos. Iki pat šios vasaros galo viešbutyje dar galima išvysti stiklo menininko Remigijaus Kriuko ir Indrės Stulgaitės-Kriukienės darbų parodą. Metalas, padengtas specialia laivų statyboje naudojama derva, panaudotas antresolės ir laiptinės interjere. Plytos, ryškiausiai matomos pirmojo aukšto erdvėje, išeksponuotos siekiant atskleisti pastato autentiką. Senas medis – tai taip pat autentiška pastato dalis. Registratūros stalas ir už priimamojo esanti komoda, iš pirmo žvilgsnio krentanti į svečių akis, – tai Šiaurės Italijos ženklo Riva 1920 baldai. Dauguma apdailos medžiagų – lietuviškos ir natūralios. Be jau minėtųjų medžiagų, viešbutį taip pat puošia ir Lietuvoje austos vilnonės kiliminės dangos.

Pirmasis viešbučio aukšto aukštis yra keturių su puse metro, o plotis ne toks ir didelis – šiek tiek virš dvylikos metrų. Tokia pastato struktūra lėmė pirmojo aukšto rekonstrukciją, siekiant erdves kuo labiau išnaudoti svetingumui. Puoselėjant paveldą, buvo išsaugota pagrindinė pirmojo aukšto idėja – perregimumas. Įėjus į pirmąjį korpusą, svečius pasitinka registratūra ir restoranas. Iš šių erdvių galima aiškiai matyti ir lengvai pasiekti kitas pirmojo aukšto erdves. Šalia registratūros yra laipteliai, vedantys į pažemintą ekspozicinę erdvę; ją peržengus, iškart galima pakilti į restobarą. Ekspozicinė zona atskirta stikline siena, todėl tiek iš vienos, tiek ir iš kitos pirmojo aukšto pusės visa erdvė atrodo vientisa. Virš ekspozicinės patalpos įrengtas pusryčių restoranas ir atvira virtuvė, leidžianti svečiams gyvai stebėti jiems ruošiamą maistą. 

Antrajame korpuse įkurtas SPA BRÌCOŁA sveikina svečius butiko tipo poilsio erdvėmis. SPA zonoje, kurioje telpa iki penkiolikos žmonių, įrengtos dvi sūkurinės vonios, baseinas su priešpriešine srove, garinė pirtis ir sauna. Taip pat tarp pirčių ir vandens erdvių įkurta poilsio zona, kurioje galima atsigaivinti arba užsipilti arbatos. 

Šio pastato registratūros ir baseino erdves skirianti fachverko tipo sienutė yra įrėminta priešgaisrinio stiklo pertvara. Dėl šios pertvaros ir aukštų langų iki pat žemės visa poilsio erdvė yra pripildyta dienos šviesos. Netradicinė SPA zona išdėstyta trijuose lygiuose. Antresolėje įrengtas įėjimas, persirengimo kambariai, dušai, SPA procedūrų ir masažų kabinetai. Pirmajame aukšte iškastas baseinas ir dvi sūkurinės vonios tarp kurių – negilus baseinėlis, kuriame ateityje planuojama įmontuoti fontaną. Baseine įrengta inovatyvi perpylimo sistema, sukurianti neįprastą vandens plokštumos įspūdį. O kadangi vanduo valomas be chloro – jis ypač skaidrus ir įgavęs prabangų mėlyną atspalvį. Baseiną supa pilki ir metalo spalvos baldai. O pusrūsyje, kur galima rasti tos pačios stilistikos gultus, – sukurta poilsio erdvė su vaizdu į Danės upę ir arbatos kampeliu. 

Taip pat pusrūsyje įkurta ir pirčių zona su šildomu gultu. Priepirčio sienos naujai išlietos iš  monolitinio betono, o grindys išklotos granitu. Pirtys žavi išskirtine kokybe, interjero detalėmis ir meditacine funkcija. Saunoje pritaikyta natūrali liepos mediena, itin šilta  jos spalva ir apdirbimo estetika išryškėja esant jaukiam apšvietimui. Siekiant palaikyti stabilią temperatūrą, garui sukurti pasirinkti lavos akmenys. Jie ilgai išlaiko šilumą, pakelia ne tik temperatūros svyravimus, bet ir karšto vandens poveikį. Garinėje pirtyje temperatūra siekia 40 laipsnių, o  santykinė drėgmė svyruoja apie 90 procentų. Kadangi tradiciniam garinės pirties kupolui nebuvo pakankamo aukščio, pasitelkiant pulsuojančias šviesolaidžio švieseles, lubose sukurta žvaigždyno iliuzija.  Po pirties procedūros malonu atsigaivinti duše ar užsipilti šalto vandens kibirą. Plaukiojimas baseine, pasivaikščiojimas akmenimis negiliame baseine, masažas – visa tai padės perkrauti kūną ir sielą, atpalaiduos ir paruoš kiekvieną svečią naujai dienai.

Vandens zonoje aiškiai matomos medinės kolonos su spyriais ir medinė perdanga su dviejų krypčių pagrindinėmis ir šalutinėmis sijomis laiko visą antrąjį viešbučio korpusą. Visos interjere panaudotos medžiagos taip pat natūralios: nuo autentiško mūro sienų, kurių plytose galima matyti išlikusius istorinės gamyklos įspaudus, iki akmeninių grindų, baseino ir sūkurinių vonių, dengtų akmenimis, bei dekoratyvinių akmenėlių, supančių baseiną. Viena iš architekčių užduočių buvo išrinkti natūralaus akmens plyteles. Tai buvo reikalavimas ne tik SPA zonai, bet ir visam viešbučiui. Todėl net ir buitinėse patalpose nėra nė vienos keraminės ar akmens masės plytelės. Dar viena, jau minėta, SPA zonos medžiaga – konstrukcinis betonas. Pagrindinė statybininkų užduotis buvo tobulai suformuoti klojinius, kad, juos nuėmus, betono sienos ir perdangos būtų idealios. Betonas taip pat panaudotas ir antresolės grindims.

Kiekvienas, atostogas ar verslo kelionę Klaipėdoje planuojantis svečias Michaelson Boutique Hotel ras unikalią, istorija ir estetika kvėpuojančią ramybės oazę. Šios erdvės savo kokybe stebina net ir išrankiausiuosius. 

2009