Nors vidaus durys neatlieka tokio svarbaus vaidmens kaip laukinės, jos užtikrina privatumą kambariuose ir ženkliai prisideda prie namų interjero. Dėl to šiuos gaminius renkamės itin atsakingai. Vidaus durų pasirinkimo įvairovės tikrai netrūksta, tad priimti sprendimą gali būti sudėtinga, tačiau žemiau pateikti patarimai tai padės padaryti kur kas paprasčiau. 

asociatyvi nuotrauka

Apsispręskite dėl dydžio ir varstymo būdo

Pirmiausiai turėtumėte išsiaiškinti, kokio dydžio durys Jums bus reikalingos. Tai padarysite išmatavę angos plotį, aukštį ir sienos storį. Jei grindys dar tik bus dedamos, nepamirškite pridėti ir jų aukščio. Tarpui tarp staktos ir sienos reikėtų priskaičiuoti apie centimetrą. Jeigu angą dar tik ruošiatės formuoti, jai reikėtų palikti maždaug 80 cm tarpą, o svetainėje jis galėtų siekti ir 0,9 – 1 metrą.

Kalbant apie varstymo būdus, reikėtų turėti omenyje, kad vidaus durys gali būti atidaromos arba stumdomos. Pirmojo tipo gaminiai vis dar yra laikomi standartiniais: tokias duris galima atverti į vidų arba į išorę, tad turėtumėte įvertinti laisvą vietą abiejose erdvėse ir pagal tai išsirinkti tinkamiausią kryptį. Sparčiai populiarėja ir stumdomi modeliai, kurie taupo vietą, varstosi tyliau ir yra saugesni vaikams.

Pasidomėkite gamybos medžiagomis

Priklausomai nuo durų gamybos medžiagų, skiriasi ir tam tikros jų savybės – dažniausiai prekyboje galime sutikti medines, iš MDF plokščių ir PVC medžiagos pagamintas duris. Pastarosios yra pakankamai pigios, nepaveikios vandeniui ir lengvai prižiūrimos. Be to, galima rinktis iš įvairiausių atspalvių. Iš medžio masyvo pagamintos vidaus durys pasižymi išskirtiniu ilgaamžiškumu, tačiau jas reikia pasaugoti nuo drėgmės. Jos gerai sulaiko šilumą ir garsus, o jų išvaizda alsuoja jaukumu ir lengva prabanga. Visgi, už tokius solidžius privalumus reikia susimokėti šiek tiek daugiau.

Siekiantys pataupyti, vietoj jų renkasi MDF plokštes, kurios yra kur kas pigesnės. Nors šių gaminių ilgaamžiškumas nėra toks išskirtinis, durys yra lengvos, atsparios vandeniui ir temperatūrų pokyčiams. Be to, jas taip pat galima lengvai atnaujinti, o kai kurie dizainai labai panašūs į medinius, tad jaukumo namams neturėtų pritrūkti.

Pasirinkite labiausiai patinkantį dizainą

Vidaus durys dažniausiai yra derinamos prie sienų ar grindų spalvos – taip interjeras išlieka vientisas ir harmoningas. Visgi, reikėtų pagalvoti ir apie tai, jog ateityje grindis ar sienas gali tekti atnaujinti: tam, kad išvengtumėte ir durų keitimo, patartina rinktis neutralius, lengvai derinamus atspalvius. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad šie gaminiai gali būti papuošti įvairiais raštais ar stiklais – su tokiomis detalėmis galima eksperimentuoti drąsiau. Tačiau iš esmės svarbu pritaikyti duris prie bendros namų stilistikos: pavyzdžiui, jei čia vyrauja klasika, modernūs sprendimai nesižiūrės taip gerai, kaip klasikiniai.

Pasirūpinkite papildomais priedais

Kartais vidaus durys yra komplektuojamos su visais papildomais priedais, o kartais šiuos gaminius gali tekti įsigyti atskirai, tad turėtumėte iš anksto pasitikrinti šią informaciją. Jei teks rūpintis papildomais gaminiais, turėsite galimybę juos dar labiau priderinti prie asmeninių poreikių. Pavyzdžiui, durų rankenos gali tapti jas pagyvinančiu akcentu – jos gali būti skirtingų tipų ir labai įmantrių dizainų. Iš arčiau visą asortimentą apžiūrėsite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/namu-remontas/durys/duru-rankenos.

Renkantis spyną, reikės atkreipti dėmesį į matmenis, tipą ir pagalvoti, ar bus reikalingas užraktas. El. parduotuvėje Pigu.lt spynos nustebins plačiu pasirinkimu – čia tikrai surasite tokias, kurios bus tinkamos Jūsų durims.

Atsižvelgę į visus šiuos aspektus, turėtumėte pakankamai lengvai išsirinkti tinkamiausias vidaus duris. Svarbu išsigryninti ir savo poreikius, ir galimybes – tuomet paieškos klostysis kur kas sklandžiau.

377

#Naudingi patarimai #Durys #Pigu.lt

2023-06-21