Sapiegų parke įsikūręs „Vilnius Tech Park“, rugsėjo 11-13 dienomis kvies jaunuosius architektus, menininkus ir kitų susijusių specialybių atstovus dalyvauti intensyviose kūrybinėse dirbtuvėse – „Architektonas“.


Nuo seno menininkų pamėgtas Antakalnio rajonas, šį rudenį vėl įgys naujų spalvų, o Sapiegų parko erdvė taps patraukli šiuolaikiniam miestiečiui, trokštančiam pasprukti nuo šurmulio ir pasinerti į meninę terpę.

„Kadangi Sapiegų parko atnaujinimo projektas yra sustojęs, o šiuo metu nėra žinoma kada ir kokių veiksmų bus imtasi, architektūros dirbtuvių idėjas/kūrinius siūlysime pritaikyti nebūtinai centrinei parko daliai, o apimti ir atvirus vidinius kiemelius, esančius tarp buvusių ligoninės pastatų, taip gyventojus ir parko svečius pritraukiant į naujas erdves“, – sako projekto vykdytojai.

Praslinkus sovietmečio laikams, miesto viešosios erdvės atsikratė stoiškų praeitį menančių monumentų, tuo tarpu likdamos neįveiklintomis ir aktualumą praradusiomis erdvėmis. Sapiegų parkas išvengė ideologinių monumentų atsiradimo, tačiau sovietinio žmogaus rankos prisilietimo – ne. Parko formavimas ir medžių apželdinimas turėjo užstoti barokines bažnyčias, ko pasekoje atskyrė Sapiegų rūmų ansamblio elementus vieną nuo kito.

Renginio dalyviai turės spręsti iššūkį – Sapiegų parko, kaip viešosios erdvės, atnaujinimą, atliepiantį istorinius, sociologinius ir šiuolaikinio miesto aspektus, ir pasiekti jam keliamas užduotis.

„Architektono dalyviai bus kviečiami galvoti apie mažosios architektūros bei meninius objektus, kurie stiprintų sinergiją tarp antakalniečių ir „Vilnius Tech Parko“ bendruomenės. Greta įprastų laisvalaikio leidimo parke temos, raginsime dalyvius spręsti sveikos gyvensenos, socializacijos, psichologinės sveikatos klausimus, kurie labai aktualūs šiuolaikiniam ofiso darbuotojui. Žadame tai daryti per parko aplinkos suvokimą, parko naudotojų poreikių išgryninimą, diskusiją apie viešųjų erdvių svarbą mieste“ – sako Živilė Šimkutė, „Mash Studio“ urbanistikos ir strateginio planavimo biuro partnerė.

Specialistė teigia, kad nepasaint to, jog Sapiegų parko kompleksas yra patrauklus veiklų įvairovei, miestiečiai vis dar nežino, kokiuose vidiniuose kiemeliuose jie yra laukiami, o kurie yra skirti komplekso naudotojams. „Šiuos erdvių identiteto ir kitus specifinius su viešų erdvių naudojimu susijusius iššūkius spręsime Architektono metu“, – sako Ž.Šimkutė.

Projekto dalyviams bus suteikta galimybė susipažinti ir bendradarbiauti su vienais geriausių architektų, urbanistų, dizainerių Lietuvoje, kurie pateiks naudingų įžvalgų vystant mažosios architektūros idėjas. „Renginio formatas, išsivystęs iš skaitmeninių technologijų hackatonų, architektūros lauke yra dar naujiena. Todėl jį matau kaip proga išmėginti archtektūros tarp/transdiscipliniškumą. Kitaip nei įprasti architektūriniai konkursai, Architektonas sutelks dėmesį į patį procesą, kurio metu dalyviai ieškos prasmingo pasiūlymo ir tuo pat metu mokysis jį aiškiai pristatyti kitiems. Renginyje sukurtos idėjos vėliau bus ne tik eksponuojamos parodoje, bet ateityje galės būti vystomos toliau ir įgyvendinamos“, – sako „Architektūros fondo“ direktorius Martynas Germanavičius.

Kūrybinių dirbtuvių pirmos vietos laimėtojams bus skiriamas 1600 eurų vertės prizas, o visiems dalyviams – dviejų savaičių darbų ekspozicija „Vilnius Tech Park“ erdvėse.

Registracija vykdoma internetu iki rugsėjo 1 d. čia. Registruotis į renginį gali visi norintys jaunieji menininkai, architektai, sociologai, dizaineriai ir kitų susijusių specialybių atstovai, šiuo metu studijuojantys arba tik pradedantys karjerą minėtose srityse. Galima registruotis tiek komandomis (iki 5 asmenų), tiek pavieniui.

Projektą vykdo: Všį ,,Vilniaus Technologijų ir meno centras”. Projekto partneriai: MB „Mash Studio“, VŠĮ „Architektūros fondas“, VšĮ „Rupertas“, Asociacija „Antakalniečių Bendruomenė“, „Šiuolaikinio meno asociacija“. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.

Daugiau informacijos apie projektą rasite https://vilniustechpark.com/architektonas/

#Įvykiai #Renginiai

2020-07-28