Kalbant apie moderno stilių dažnai sutinkamos tos pačios sąvokos: geometrinės formos, neutralios spalvos, mažai arba visai jokių dekoratyvinių puošmenų ir natūralios medžiagos. Jei nusprendėte renovuoti ar įsirengti savo būstą moderniai, jus įkvėps šiame straipsnyje pateiktos idėjos!
Kuo skiriasi modernas ir šiuolaikinis stilius?
Visų pirma, svarbu išsiaiškinti skirtumą tarp modernaus ir šiuolaikinio stiliaus. Nepaisant daugybės panašumų, yra keli svarbūs požymiai, kurie atskiria šiuos du interjerus.
Moderno dizainas susijęs su konkrečiu laikotarpiu, o šiuolaikinis stilius nuolat vystosi. Moderno interjero dizainas atsirado XX a. pradžioje ir viduryje. Dėl modernaus amžiaus vidurio ir postmodernaus dizaino mišinio turime dabartinę moderno interjero apibrėžtį.
Pavyzdžiui, moderno baldai pasižymi švariomis linijomis, lygiais, glotniais paviršiais. Dizaineriai ypač mėgsta rinktis metalą, chromą ir stiklą. Tačiau moderniame interjere dekoro elementai yra minimalūs. Šiuo atveju linkstama atsisakyti nereikalingų smulkmenų, o pagrindiniu dekoru tampa menas. Dažniausiai neutralioje erdvėje įprasta matyti drąsius spalvotus meno ir baldų akcentus.
7 pagrindiniai elementai
Jei norite savo namuose pritaikyti modernią išvaizdą, apsvarstykite šias moderno dizaino idėjas:
• Švarios linijos. Moderno namai konstruojami iš švarių, tiesių linijų ir su minimalia ornamentika. Akcentuojamos horizontalios ir vertikalios linijos, būna kuo mažiau kreivių.
• Minimalus dekoras. Moderniose erdvėse nėra netvarkos ir nereikalingų puošmenų. Čia pirmenybė teikiama funkcionalumui, o ne madai.
• Žemi ir ilgi baldai. Stenkitės rinktis būtent tokio tipo funkcionalius baldus, pagamintus iš natūralių medžiagų.
• Konstrukciniai elementai. Betonas ar sijos dažnai paliekami atviri – tai yra užuomina į industrinį stilių.
• Natūralios medžiagos. Jei baldai pagaminti iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, nedažyto medžio ar metalo, jie gali suteikti namams modernią išvaizdą. Odiniai ir medžiaginiai apmušalai, medžio faneros, stiklas, chromas, plienas ir betonas taip pat yra populiarios modernių baldų apdailos medžiagos. Puikiai atrodo ir atspindintys paviršiai: plienas, chromas arba stiklas.
• Neutralios spalvos. Moderno stilius vengia ryškių spalvų ir renkasi monochromatinę, neutralią spalvų paletę. Galvokite apie baltą, smėlio, pilką, juodą ir pastelinius tonus.
• Atviras planas. Atviro plano namuose erdvėms atskirti vietoj sienų naudokite baldus. Pavyzdžiui, virtuvės sala gali atskirti virtuvę nuo valgomojo, o sekcinė sofa gali apibrėžti atvirą svetainę.
Ant sienų – modernistinis menas
Modernistų menininkai atmetė tradicinį idealistinį požiūrį į realizmą ir nusprendė kurti išraiškingus, ryškių spalvų bei neįtikėtinų formų meno kūrinius. Abstraktusis menas, kubizmas ir fovizmas atspindi ankstyvojo modernizmo perspektyvos esmę. Tai reakcija į pasenusias tradicijas ir industrializuotos visuomenės augimą.
Ant sienos pakabintas didelis meno kūrinys su minimaliu rėmu arba be jo puikiai tinka kaip moderno interjero elementas. Ant ekspansyvių sienų rinkitės nedideles meno kūrinių serijas, tačiau venkite krūvos paveikslų, nes jie užgoš modernistinį vaizdą.
Modernus vonios kambarys
Norint sukurti modernų vonios kambario interjerą, reikia pradėti nuo šiuolaikinių elementų ir detalių. Tai galima padaryti pakeičiant kai kuriuos įrenginius: maišytuvus, čiaupus ar šviesos laikiklius. Tikslas – atsikratyti visko, kas atrodo sena ir susidėvėję. Jei turite pakankamą biudžetą, įsigykite naujausią dušo įrangą, išmaniuosius priedus, belaidžius prietaisus ar šildomas grindis. Taip ne tik įrengsite kambarį moderniai, bet ir padidinsite savo gyvenimo komfortą.
Vienodumas: raštų, spalvų ir tekstūrų
Pirmas dalykas, kurį pastebėsite daugumoje modernių dizainų, yra vienodumas: stilių, tekstūrų ir spalvų. Vienodi raštai ir spalvų paletė akimirksniu sukuria švarias linijas, simetriją ir vizualinę pusiausvyrą. Taigi, stenkitės laikytis vienos spalvų grupės visoje erdvėje. Jei vienos spalvos idėja atrodo pernelyg monotoniška, į tuos pačius atspalvius įmaišykite įvairių tekstūrų ar raštų.
Kaip pasirinkti spalvų paletę?
Įprasta, kad modernaus būsto dizaine naudojamos neutralios spalvos, kurios padidina funkcionalumo pojūtį. Sienoms ir daugumai baldų galite naudoti juodą, baltą, pilką ar smėlio spalvas. Kadangi šie monochromatiniai atspalviai paprastai verčia erdvę atrodyti nuobodžiai, namų dekorą galite papildyti išraiškingomis spalvomis.
Apsvarstykite galimybę naudoti baldus, kurių apmušalų spalvos neutralios, bet pagyvinkite juos ryškiais pagalvėlių atspalviais. Taip pat galite rinktis drąsius geometrinius raštus ir pridėti šiek tiek tekstūros. Itin gera idėja – pastelinių spalvų natūralios medžiagos, puikiai papildančios dekorą.
Spalvų paletę taip pat galima pagyvinti unikaliais elementais, tokiais kaip akvariumas su žuvytėmis, boho stiliaus žaliuzės ir širmos, bauhauzo tipo baldai, art deco stiliaus elementai arba augalų žaluma. Stilingų aksesuarų papuošti interjerą rasite https://formadore.lt/.