Įsirenginėjate namus? Neabejojame, jog susiduriate su begale nesklandumų bei svarbių klausimų, nes pasiklysti dabartinės pasiūlos gausoje labai paprasta. Lengviausias kelias – profesionalų konsultacijos. Į pagalbą jums skuba namų apdailos centro „Unideco“ specialistai – jie padės atsakyti į šio proceso metu kylančius klausimus. „Unideco“ – profesionalių namų kūrėjų centras Vilniuje, po vienu stogu glaudžiantis net 33 specializuotus Apdailos bei interjero medžiagų salonus. Namus dekoruojantys žmonės čia ne tik randa kokybiškų produktų, bet ir visuomet gauna reikalingų konsultacijų. Šįkart siūlome pirmąją pagalbą rengiantiems vonios kambarį – svarbiausi atsakymai iš srities profesionalų lūpų!
Vonios kambario įrengimas. Nuo ko pradėti?
Atsako Lineta Maslinskaitė, salono „Muresta Deco“ vadovė
Visų pirma reikia turėti vonios kambario matmenis, nes vonios prietaisų pasirinkimas labai priklauso nuo patalpos dydžio. Jei patalpa didelė, erdvi, galite įsirengti ir vonią, ir dušo kabiną, didelį praustuvą, klozetą, bidė. Jeigu ji mažesnė, tuomet svarbu atsižvelgti į savo ar šeimos poreikius. Jei šeimoje yra keli mažai laiko namuose leidžiantys asmenys, labiau tiks dušo kabina. Jeigu auga mažamečiai vaikai, geriau rinktis vonią ar dušo kabiną su giliu padėklu. Jei nėra pakankamai vietos, vietoje bidė prie klozeto galima sumontuoti potinkinį maišytuvą su dušeliu. Išsiaiškinus savo poreikius, rekomenduojama kreiptis į specialistus, t. y. interjero dizainerius. Šie patars, nubraižys patalpos planą su galimų prietaisų išdėstymu, paruoš kelis variantus, vizualizaciją.
Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį ir į vandens, nuotekų vamzdžius. Būtina pasikonsultuoti su montuotojais. Tai ypač svarbu, jeigu norima sumontuoti potinkinį klozetą ar potinkinius vonios, dušo ar praustuvo maišytuvus. Kartais skubotai pasirenkami gražūs vonios prietaisai, kurie dėl techninių priežasčių negali būti sumontuoti. Taigi, tik pasikonsultavus su specialistais ir turint planą, jau galima kreiptis į vonios kambario įrangos saloną. Jo darbuotojai padės išsirinkti kokybišką norimo stiliaus vonios kambario įrangą. Kuo anksčiau kreipsitės į specialistus, tuo paprasčiau bus išsirinkti ir įsirengti svajonių vonios kambarį. Taip sutaupysite ir laiko, ir pinigų.
Siūloma daugybė vonios įrangos galimybių – į ką vertėtų atkreipti dėmesį? Ką rekomenduojama rinktis?
Atsako Lineta Maslinskaitė, salono „Muresta Deco“ vadovė, ir Vitalijus Dervinis, salono „Jaukurai“ mažmeninės prekybos vadovas
Jeigu dvejojate, kuris tinkamesnis: pastatomasis ar pakabinamasis klozetas, rinktinės pakabinamąjį klozetą su įmontuojamu bakeliu. Pastarąjį paprasčiau valyti, prižiūrėti, be to, jis estetiškai daug geriau atrodo. Gamintojai siūlo platų nuleidimo klavišų asortimentą: įvairių formų, spalvų.
Ne mažiau gausus ir vonių pasirinkimas. Jos gali būti akrilinės, akmens masės, dirbtinio akmens, plieninės, ketinės, akmeninės, medinės, įvairių formų, statymo būdų. Renkantis vonią, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių: jei šeimoje yra mažamečių, mėgstančių vonioje žaisti su žaislais, tuomet derėtų pirkti nesibraižančią plieninę, ketinę ar dirbtinio akmens masės vonią. Tai aktualu ir vonioje naminius gyvūnus maudantiems žmonėms. Visos medžiagos turi privalumų bei trūkumų, tad teks susidėlioti prioritetus. Sakykime, akrilinės vonios yra lengvos, jas patogu transportuoti ir įnešti, tačiau jos nestabilios, tad teks papildomai tvirtinti. Plieninės vonios šaltos ir barška, todėl jas patartina papildomai izoliuoti, o ketinės – sunkios ir netobulai lygios. Natūralaus akmens ir medinės vonios pasižymi išskirtiniu dizainu, originalumu, bet ne praktiškumu. Didelė masažinių vonių pasiūla, tačiau jos taip pat turi pliusų ir minusų.
Jeigu nusprendėte įsigyti ir vonią, ir dušo kabiną, bet nėra pakankamai vietos, rekomenduojama rinktis vonią su stikline vonios sienele. Jei perkate dušo kabiną, atkreipkite dėmesį, ar yra galimybė grindyse sumontuoti dušo lataką. Prieš pasirenkant dušo trapą ar lataką, labai svarbu atsižvelgti į vandens pralaidumą, kad nepradėtų kilti vanduo. Siekiant išvengti neatitikimo, prieš įsigyjant prekes patartina pasikonsultuoti ir tik tuomet pagal prekių techninius brėžinius padaryti įvadus, o ne atvirkščiai. Jeigu vonios kambario erdvė nėra didelė, tiks dušo kabina su stumdomosiomis durelėmis, o jei vietos pakanka, gerai derės kabina su atidaromomis durimis arba tiesiog dušo sienelė „Walk In“.
Praustuvių pasiūla taip pat labai plati: pastatomosios, pakabinamosios, įleidžiamos į stalviršį ir t. t. Praustuvę siūloma derinti prie vonios ar klozeto formų, atsižvelgti į funkcionalumą. Svarbu atkreipti dėmesį ir į rankšluosčių džiovintuvo prijungimo ypatumus. Jeigu rankšluosčių džiovintuvas jungiamas nuo karšto vandens, jis turi būti pagamintas iš žalvario – kitaip jį pažeis korozija. Taip pat nereikėtų pamiršti apie vonios kambario baldus. Geriausia, kai išsirenkamas visas komplektas, o vonios įrangos baldai pagaminti iš kokybiškų, drėgmei atsparių medžiagų, yra funkcionalūs.
Kokius maišytuvus pasirinkti: potinkinius ar virštinkinius? Jei yra galimybė, siūloma įsigyti potinkinius maišytuvus. Jie atrodo šiuolaikiškai, juos paprasčiau prižiūrėti, valyti. Vis dėlto reikia įvertinti galimybę įgilinti arba priauginti sieną apie 8–10 cm. Pastaruoju metu madingi juodos spalvos maišytuvai, gražiai derantys su juodos spalvos dušo kabinų rėmeliais. Norint sukurti vientisą vonios kambario stilių, reikia iš karto išsirinkti prie visos įrangos derančius aksesuarus, kad jie paryškintų norimą stilių ir tarnautų ne vienus metus.
Kokius naujus vonios įrangos sprendimus siūlo populiariausi vonios įrangos gamintojai?
Atsako Rūta Jankauskaitė, salono „Sateka“ komercijos vadovė
Vonios įrangos gamintojai nuolat ieško būdų, kaip vonios kambario interjerui suteikti daugiau patogumo. Pavyzdžiui, prekės ženklo „Teka“ naujiena – ypač ploni (3 cm aukščio) dušo padėklai, pagaminti iš naujoviškų dekoratyvinių medžiagų, gaunamų maišant aukščiausios kokybės polimerus su mineralais. Jie labai tvirti, atsparūs laiko poveikiui ir lengvai valomi. Siūloma plati spalvų gama. Puikiai suprojektuota nuolydžio sistema užtikrina efektyvų
vandens nutekėjimą. Išbėgimo anga uždengiama išskirtinio dizaino, aukščiausios kokybės nerūdijančiojo plieno grotelėmis. Dušo padėklai gaminami pritaikius „Gel-Coat Premium“ paviršiaus dengimo technologiją, todėl jų paviršius išskirtinai lygus ir neslidus. Dėl šių savybių „Teka“ naujovė tapo viena iš saugiausių tokių gaminių rinkoje.
Kas madinga Lietuvoje? Ko dažniausiai ieško klientai?
Atsako Neringa Lugovik, salono „Iris“ produkto vadovė
Patys paklausiausi išlieka klasikinio, nesenstančio dizaino maišytuvai. Juos lengva pritaikyti bet kuriame interjere, jie niekada neišeina iš mados (pvz., „Grohe Eurosmart“ kolekcijos). Šiuo metu klientai vis labiau ima domėtis spalvotais maišytuvais: baltos, juodos, aukso, nerūdijančiojo plieno spalvos.
Dušo patalpoje ypač populiarios termostatinės dušo sistemos (pvz., „Grohe“, „Hansgrohe“, „Oras“ gamintojų). Šiuos maišytuvus duše naudoti itin patogu, jie užtikrina komfortiškas maudynes. Termostatiniai maišytuvai leidžia iš anksto nusistatyti norimą vandens temperatūrą ir ją išlaikyti nepakitusią visą prausimosi laiką.
Iš klozetų asortimento klientai pageidauja sienoje montuojamų WC sistemų (pvz., „Grohe Rapid 4 in 1“, „Rapid 5 in 1“) kartu su berėmiais pakabinamaisiais klozetais. Sienoje paslėptas klozeto bakelis suteikia vonios kambariui daugiau erdvės, atrodo estetiškiau. Berėmiai (be keraminio apvado) klozetai neturi į vidų užlenkto rėmo, juos labai patogu valyti. Iš dušo kabinų mėgstamos standartinės 90 x 90 cm kvadratinės arba pusapvalės dušo kabinos. Pagrindinis reikalavimas – dušo kabina turi būti kuo lengviau eksploatuojama, lengvai valoma (pvz., „Baltijos Brasta“, „Kristina“ kolekcija).
Vis dar paklausiausios stačiakampės vonios. Jos yra nesenstančio dizaino, jas lengva priderinti interjere. Populiarus sprendimas – stačiakampių vonių apdaila plytelėmis (pvz., „Villeroy & Boch“, „Oberon“). Populiarėja laisvai pastatomos akmens masės vonios (pvz., PAA). Jos statomos didesnėje patalpoje ir tampa pagrindiniu akcentu.
Daugiau nuotraukų:
Daugiau informacijos: unideco.lt