Šiuolaikinės statybos technologijos leidžia daryti lengvas vidines statinio sienų konstrukcijas, kurios nėra tvirtos, bet puikiai atlieka pagrindinę funkciją – padalina erdves ir izoliuoja garsą. Tačiau vonios kambaryje sienoms tvirtumo trūksta. Jį kompensuoja specialūs sienose montuojami rėmai, ant kurių kabinami pagrindiniai prietaisai – unitazas, pisuaras, bidė, dušas ir kiti.


Vokiečių vandens inžinerinių sistemų gamintoja, kompanija TECE garsėja itin preciziškai apgalvotais sprendimais ir inovacijomis. Ji turi didelį rėmų asortimentą, juos galima rinktis pagal aukštį ir plotį, jie pritaikyti įvairių konstrukcijų sienoms – mūro, gipso kartono, medžio. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis rėmą, pataria TECE produktų grupės vadovas Gintautas Petravičius.

Rėmų konstrukcijoje numatyta atlaikyti 400 kg svorio apkrovą. Jie montuojami ne tik pakabinami keramikai, bet ir praustuvų maišytuvams, dušui, nes šiems prietaisams kartais taip pat reikia patikimos, tvirtos atramos. Potinkiniai TECE rėmai unitazams, pisuarams ir bidė yra trijų aukščių – 0,82, 0,98 ir 1,12 m.

Pratęsia palangę

Pasak G.Petravičiaus, patys populiariausi šiuo metu yra žemi, 82 cm aukščio rėmai, kuriuos labai dažnai žmonės naudoja, kai unitazas yra statomas po vonios kambario langu. Montuojamas į sieną rėmas telpa po palange,jei montuojamas prie sienos, palangę galima pratęsti. Tuomet atsiranda galimybė vandens nuleidimo mygtuką montuoti ne vertikalioje plokštumoje ant sienos, bet horizontalioje – ant palangės. Žemas rėmas taip pat tinka tais atvejais, kai montuojamas prie bet kurios kitos sienos. Tuomet formuojamas sienos elementas, meistrų kalba tariant – „altorius”. Jo viršuje taip pat galima montuoti vandens nuleidimo mygtuką, nes aukštis yra patogus pasiekti. Likusią erdvės dalį galima išnaudoti pakabinamai spintelei arba lentynoms.

Pagal storį iš TECE rėmų galima rinktis 8 arba 15 cm gaminius. Patys populiariausi yra ploni, 8 cm storio rėmai, nes bet kuriuo atveju jie ženkliai taupo erdvę. Kai rėmai montuojami į gipso kartono pertvarą –visa pertvara gali būti plonesnė. Kai montuojami prie sienos – visa unitazo ir rėmo konstrukcija užima mažiau vietos.

„Vonios kambariuose dažniausiai tenka taupyti erdvę, todėl žemi ir ploni potinkiniai rėmai yra geras ir mėgstamas sprendimas. Antra vertus, kuo mažiau vietos užima inžinerinė įranga, tuo daugiau jos lieka estetikai. Sutaupytą vietą gali palikti ir tuščia, bus erdviau ir jaukiau”, – apie tai, kaip techniniai sprendimai pasitarnauja vonios kambario dizainui kalbėjo G.Petravičius.

TECElux WC terminalas turi atskirą rėmą, kuris išsiskiria savo funkcionalumu. Jame numatyta galimybė reguliuoti unitazo kabinimo aukštį net ir tuomet, kai jis yra sumontuotas, integruota ventiliacijos funkcija, elektronika sensoriniam vandens nuleidimo mygtukui.

Unitazo vieta tik ne prie miegamojo sienos

Bėgdamas vanduo kelia triukšmą, nuo kurio apsaugo sienų izoliacija. Tačiau ta siena, kurioje bus sumontuotas rėmas unitazui, garso nebeizoliuos taip gerai, kaip kitos.

Renkantis vietą unitazui ir kitiems triukšmingai veikiantiems prietaisams vonios kambaryje, specialistas pataria paisyti vienos taisyklės - nestatyti jų prie bendros su miegamaisiais kambariais sienos. Į gipso kartono pertvarą sumontavus rėmą ženkliai sumažės ar iš viso bus prarastos jos garsą izoliuojančios savybės. Nuleidžiamo vandens keliamas triukšmas pasieks miegamąjį ir tuomet, kai rėmas bus sumontuotas prie sienos. Galima įrengti papildomą garso izoliaciją, tačiau tam teks aukoti erdvę. „Architektai ir interjero dizaineriai turėtų atkreipti dėmesį ne tik į tai, kaip vonios kambarys atrodo iš vidaus, bet ir kaimynines erdves. Vandens bakelis anapus sienos nėra pats geriausias kaimynas lovai”, - sakė G.Petravičius.

Daugiau informacijos: www.tece.com

108