• Konkurso „Mies Arch 2015“ rezultatai
  • Lietuviška architektūra Liuksemburge
  • „Vilnius Tech Park“ – šuolis iš praeities į ateitį
  • „Tautos interjeras 2014“
  • Poilsio namas miške
  • Viešbutis kalnų tarpeklyje
  • Ir vėl Milanas!
  • Minskas „užsikrėtė“ dizainu
  • Akimirkos iš Venecijos bienalės
  • Interviu su metų fotografe E. Dedok


Medinis namas paplūdimyje

Tekstas: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: João Morgado
Vieta: Mindelo, Vila do Conde, Portugalija
Realizacija: 2014 m.


Namo iš sidabrinės medienos atsiradimo istorija buvo labai paprasta – vyras vaikštinėjo Portugalijos paplūdimiu ir susidūrė su karjerą bepradedančiu architektu Ernesto Pereira, tuo metu įsirenginėjusiu savo biurą. Pamatęs jaunojo architekto idėjas, būsimas užsakovas iš karto užmezgė kontaktą su juo bei sumokėjo avansą ir paprašė renovuoti nuosavą, niekuo neypatingą tradicinės architektūros namą. Su kukliu 100 000 eurų biudžetu, buvo pasiektas itin efektingas rezultatas ir originali namo interpretacija.

Tarp smilgų

Tekstas : Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: Denilson Machado
Vieta: Maringá, Brazilija
Realizacija: 2012


Architektas Guilherme Torres nuolat kuria idėjas, kuriose derinamas modernumas bei tradicijos. Vyras, įkvėptas savo paties namo, kurio projektavimui skyrė daug laiko, analizavo daugybę estetinių aspektų ir pasisėmęs patirties, pradėjo naują mirguliuojančio medinio namo projektą. Autorius, pritaikydamas savo ir kitų garsių dizainerių kurtus baldus, drąsiai nuspalvino patalpas ryškiomis spalvomis ar išmargino jas kontrastingais tonais, sukūrė modernų namą, skirtą jaunai šeimai. Architektūriškai paprasti estetiniai sprendimai suteikė efektingą įvaizdį ir padėjo perteikti ne tik statiškumą bei ilgaamžiškumą – pasitelkus žaliąjį sodą, įvaizdis buvo „suminkštintas“, o atmosferą papildė laukinės gamtos motyvai bei grynos faktūros.


Makabriškas restoranas – kaulų muziejus

Tekstas: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: Jaime Navarro
Vieta: Guadalajara, Meksikas
Realizacija: 2014 m.


Įprastai restoranuose stengiamasi sukurti kuo jaukesnę atmosferą bei perteikti šeimynišką nuotaiką, tačiau šis yra išimtinis ir jo originali koncepcija traukia žmones, nepaisant jo makabriškumo. Pats pavadinimas „Hueso” ispaniškai reiškia „kaulas”, o tai atspindi jo pagrindinę estetinę idėją, kuri matoma jau iš lauko. Moderni Meksiko 1940 m. architektūra, šiuolaikiškas, avangardiškas stilius bei unikali koncepcija išreikšta jau pačiame fasade,
kuriam buvo suteikta tarsi antra oda, padengta savotišku tinklu, primenančiu siūles, o ant grandinės pakabintas kaulas tarsi užsimena apie tai, kas laukia viduje...


Ramybės oazė Viduržemio jūroje


Tekstas: Gintautės Kisieliūtės
Vieta: Ispanija, Maljorka
Realizacija: 2013 m.


Design hotelsTM grupės narys.
Tarp siaurų gatvelių, vagojančių Maljorkos senamiestį, įsikūręs viešbutis „Palma de Mallorca“ spinduliuoja tyla, ramybe, giedruma ir siūlo prabangius, tačiau jaukius kambarius, baseiną ant stogo bei galimybę čia pat pasikaitinti saulėje ant patogių krėslų, mėgaujantis miesto panorama. Šis viešbutis – tai tarsi sala saloje, esanti pačiame istorinio ir vis labiau kosmopolitiško miesto epicentre. Viduržemio jūros kultūrą atspindintis viešbutis su skandinaviškomis detalėmis bei jūrininkystės istorijos užuominomis – tai ne tik estetiškai pateiktas laikinas būstas keliautojams, bet ir išliekamąją vertę turintis palikimas, atskleistas per tinkamai ir atsakingai parinktus baldus, koloritą, apdailos medžiagas, dekoro elementus bei jų kompozicijas.

Forma, spalva ir… spalva


Tekstas: Jono Malinausko

Šio menininko pavardė lyg ir atsitiktinai sutampa su visuotinai naudojamos Pantone spalvų skalės pavadinimu. Bet pažvelgus giliau, sutapimas visgi nėra atsitiktinis: niekas kitas labiau už danų dizainerį Vernerį Pantoną (1926 – 1998) nėra prisidėjęs prie naujosios spalvinės kultūros susikūrimo XX a. antroje pusėje. Vernerio Pantono sukurti baldai, šviestuvai ir interjerai šiandien tebevertinami kaip vieni iš pažangiausių ir intelektualiausių dizaino eksperimentų, toli pralenkusių savo epochą. Geriausi jo kūrybos pavyzdžiai tapo laikui nepavaldžia klasika, net ir ateityje turėsiančia įtakos įvairių dizaino šakų raidai…


Nacionalinis dizaino prizas „Geras dizainas 2015“


„Geras dizainas“ – tai nacionalinis konkursas, skirtas atrasti ir pažymėti geriausiam dizainui šalyje – Lietuvos įmonių produkcijai ir Lietuvos dizainerių darbams. Šiais metais konkursui iš viso pateikta 219 grafinio, daiktų, daugialypės terpės ir interjero dizaino sričių darbų. Tarptautinė komisija, kurią sudarė atstovai iš Švedijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Italijos ir Rusijos, skyrė 15 prizų – už 12 geriausių realizuotų gaminių bei tris projektus, ir 15 diplomų: 12 už gaminius ir 3 – už projektus. Šių metų gegužės 4-ąją Kultūros ministerijoje įteikti Nacionalinio konkurso „Geras dizainas“ prizai ir diplomai. Konkurso nugalėtojus pasveikino ir prizus bei diplomus įteikė kultūros viceministrė Agneta Lobačevskytė. Laimėtojų darbų parodą Technikos ir energetikos muziejuje buvo galima aplankyti „Dizaino savaitės“ metu. Žurnalo puslapiuose pristatomi konkurso laimėtojai bei diplomantai.