• Architektūra gimusi iš meno
  • Loftas Šveicarijos kalnuose
  • Drąsūs ir šiuolaikiški – Danijos karalių rūmai
  • Miesto atspindys bute
  • Viešbučiai
  • Jaukus, keistas ir atradimų kupinas Alfred & Constance baras
  • 9 „džiazuojančio“ interjero metai
  • „Mano EKOnamai’13“ konkursas
  • Devynišimtieji pagal GIO PONTI
  • „Design Lithuania 2001-2013“ Londone ir Kane
  • Naujienos
  • Lemputės, kurios šviečia sveikiau ir jaukiau
  • Infashion.lt dalis

 

Architektūra gimusi iš meno

Tekstas: Saulė Juknevičiūtė
Architektūra: Govaert–Vanhoutte
Vieta: Diksmuide, Belgija
Realizacija: 2013 m.
Fotografijos: Martine Neirinck

Esminis viešbučio Notarishuys koncepcijos elementas, kurį, matyt, galime vertinti ir kaip funkcinį, ir kaip grynai meninį elementą, yra minėtasis trijų šimtų metų senumo bukas senųjų pastatų kiemo viduryje. Šis medis matė, kaip gyvenamoji aplinka ir žmonės aplink keitėsi visus tuos dešimtmečius, tačiau viskas lyg ir sukosi aplink jį, jį išsaugant, prie jo prisitaikant, o ne jam pakenkiant ar pašalinant. Ši tradicija buvo ne tik išsaugota, bet tapo pagrindiniu idėjiniu elementu, kitaip tariant – šį kartą architektūra ne tik medžiui nepakenkė, ji prie jo prisitaikė, stengdamasi ištirpti jo fone, o ne atvirkščiai. Puikiai tokio koncepto rezultatą apibendrina Iconic Awards 2013 organizatoriai, sakydami, kad šio natūralaus monumento išaugojimas leido atsirasti drauge jaukiai ir šiuolaikinei architektūros išraiškai, kurios neatskiriama gyvenimo dalis yra eksperimentai su laiku ir erdve, besikeičiant metų laikams.

Namas M

Tekstas: Saulė Juknevičiūtė
Architektai: Marcel Luchian, Marcel Luchian Studio
Vieta: Singera, Kišiniovas, Moldova
Realizacija: 2013 m.
Fotografijos: Marcel Luchian Studio

Namas M – puikus šiuolaikinio modernizmo pavyzdys, kuris, be kita ko, patraukia akį savo unikalia išorės forma, į kurią žiūrint, be estetinio pasimėgavimo, natūraliai kyla klausimas – iš kur ji atsidaro. Į šį klausimą tikriausiai būtų lengvai atsakyta, pasivaikščiojus po namų vidų: Namo M forma yra pagrįsta persidengiančiais stačiakampiais, kurie yra sukurti kaip priemonė, atskleisti kuo daugiau panoraminių Singeros gamtos vaizdų, besidriekiančių aplinkui.

 

 

Skandinavijos atspindys restorane HÖST

Interjeras: Norm Architects
Vieta: Kopenhaga, Danija
Realizacija: 2011 m.
Konkurso “Restauant & Bar Design Award” nominacijos “The World’s Best Design Restaurant” laimėtojas
Fotografijos: Höst

Restoranas Höst savyje brandina viską, kas gali būti priskirta skandinaviškam stiliui bei rafinuotam konfliktui: romantiškas, tačiau modernus, miestietiškas, tačiau artimas kaimui bei šiurkštus, tačiau paprastas. Jis užima ypatingą vietą lankytojų širdyse dėl savo daugialypių istorijų, įvairių inspiracijų bei medžiagų. Restorane Höst skandinaviškos klasikinės virtuvės dorybės atranda šiuolaikinę kopiją. Virtuvės tradiciniai ingredientai yra suderinti su vizija, charakterizuojančia naująją skandinavišką virtuvę, kurios rezultatas estetiškai malonus visomis prasmėmis.

Loftas Šveicarijos kalnuose

Architektūra: Ralph Germann architectes
Interjero dizainas: Ralph Germann architectes
Vieta: Valė, Šveicarija
Realizacija: 2013 m.
Nuotraukos: Lionel Henriod / mc2 ir Patricia Schmid

Ginklų sandėlio savininkas, kuris gyvena namelyje šiek tiek tolėliau, norėjo paversti šią buvusią Šveicarijos armijos patalpą, pastatytą Antrojo pasaulinio karo metais, į gyvenamąsias patalpas. Arsenalas stovi virš nedidelio forto, iš kurio galima apžvelgti slėnį, esantį prie pat Prancūzijos sienos. Nebuvo lengva įsivaizduoti, kaip šią medinę dėžę išskirstyti į daug nedidelių kambarėlių ir pertvarkytą į malonią vietelę... todėl jos savininkui buvo pasiūlyta tiesiog nugriauti buvusį ginklų arsenalą. Visi su tuo sutiko, išskyrus architektą Ralph Germann, kuris pasirinko kardinaliai priešingai – netgi išsaugoti arsenalo fasadą. Jo nuomone, „senas pastatas neturėtų būti ištrintas. Kai transformuojama kažkas seno, svarbu išlaikyti jo pradinį tapatumą.“

 

 

Miesto atspindys bute

Projektas: Paritzki & Liani Architects
Vieta: Tel Avivas, Izraelis
Grindų plotas: 168 m²
Realizacija: 2012 m.
Nuotraukos: Amit Geron

L formos butas įkurtas 80 metrų virš žemės lygio, t.y. 21-ajame dangoraižio, žvelgiančio į pietvakarinį Tel Avivą (Izraelis), iš kurio galima vizualiai pasiekti vingiuotą Jafos uosto pakrantę, besidriekiančią vos už kelių kilometrų, aukšte. Projekto idėja – sukurti natūralų atsaką vietinei gamai ir išgauti dekoratyvią miesto integraciją interjere, derinant šiuolaikines inovatyvias ir tradicines medžiagas. Autorinio dizaino baldai ir šviestuvai šiame interjere taip pat labai svarbus elementas.