• Įdomybės;
  • Architektė Vida Vyšniauskienė „Geram interjerui gali įkvėpti ir suknelė madų žurnale“;
  • „Fototeatro“ įkūrėjas Saulius Paukštys: „Kai ką nors sugalvoji, neturi tikslo stebinti“;
  • Namo Pavilnyje interjeras: etnologiniai motyvai moderniame kontekste;
  • Būstas, pagerinęs gyvenimo kokybę;
  • Namo interjeras: netikėtumas, įvilktas į jaukumo drabužį;
  • „Geberit“ sieninis dušo latakas;
  • Kahrs parketlentės – pagaminta Šedijoje;
  • Išskirtiniai šviestuvai ir individualūs apšvietimo sprendimai;
  • Konkursas „Mano EKOnamai“ paskelbė geriausius draugiško aplinkai ir energiškai taupaus būsto kūrėjus;
  • Rankų darbas ir moderniausios technologijos atveria erdvių išskirtiniems apšvietimo sprendimams;
  • Puiki diena darbe: švediški biuro baldai;
  • Apšvietimo sprendimai išskirtinėms erdvėms iš „vienų rankų“;
  • Interjeras.lt rekomenduoja.

 

Architektė Vida Vyšniauskienė: „Geram interjerui gali įkvėpti ir suknelė madų žurnale“

Architektė ir interjero dizainerė iš Kauno – Vida Vyšniauskienė – reikli sau ir ją supančiai aplinkai. Būtent šis darbo stilius veikiausiai ir lėmė tai, kad kūrėjos darbai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Daugiau kaip dvidešimt metų architektūriniais sprendimais viešosiose ir privačiose erdvėse bei interjero dizainu užsiimanti moteris drąsiai deklaruoja, kad turi daug ambicijų savo veikloje. Ji tiki, kad nuoseklus ir atsakingas darbas kiekvienam dizaineriui anksčiau ar vėliau atsiperka – tik taip gali būti sukurtas individualus stilius, niekada neleisiantis kopijuoti ar mėgdžioti kitų. Visai neseniai persikėlusi į naują studiją, Vida Vyšniauskienė prasitaria, kad gyvenimas čia itin gražus.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Raimondo Urbakavičiaus, Viliaus Adomavičiaus ir Guodos Adomavičiūtės

 

 

„Fototeatro“ įkūrėjas Saulius Paukštys: „Kai ką nors sugalvoji, neturi tikslo stebinti“

Fotografas, „Fototeatro“ pradininkas Lietuvoje ir žinomas visuomenės veikėjas Saulius Paukštys niekada nenuobodžiauja – jis nuolat ką nors kuria ir savo darbais stebina šalį. Savita gyvenimo filosofija jam neleidžia išpuikti dėl puikiai visuomenės vertinamų projektų, o nuoseklus ir kryptingas darbas su tinkamai suformuota komanda leidžia mėgautis kūrybiško darbo vaisiais ne tik pačiam kūrėjui, bet ir jo meno bei socialinių projektų gerbėjams. Šis ruduo menininkui itin darbingas, mat jo fotostudija perkeliama į Vilniaus senamiestį, kur, tikimasi, jog sulauks dar daugiau dėmesio. Be viso to, Saulius Paukštys neseniai atšventė savo penkiasdešimtąjį gimtadienį, kurio, beje, nėra linkęs reikšminti, tačiau prasitaria, jog sukakties vakarėlis buvo tikrai linksmas ir gausus draugų bei dovanų.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Sauliaus Paukščio

 

Namo Pavilnyje interjeras: etnologiniai motyvai moderniame kontekste

Architektės Justės Žibūdienės sukurtas namo Pavilnyje interjeras stebina medžiagų, faktūrų ir etnodetalių gausa. Šio interjero užsakovai nebuvo priėję prie bendros nuomonės, kokio būsto norėtų, mat namo savininkas tikėjosi daugiau modernių elementų, o jo žmona – daugiau klasikinių detalių. Esant tokiai situacijai, dizainerei teko pasukti galvą, kaip patenkinti dviejų skirtingas vizijas turinčių žmonių interesus. Atspirties tašku šioje situacijoje tapo tai, kad abu siekė, jog namai būtų jaukūs ir praktiški. „Taigi, mano tikslas buvo sukurti vientisą stilių iš skirtingų vizijų. Tam puikiai tiko etnomotyvai, kurie turi savyje senųjų elementų, bet drąsiai gali prabilti modernia kalba“, – pasakoja J. Žibūdienė.

Parengė Žydrė Dargužytė
Interjero autorė: Justė Žibūdienė
Nuotraukos Dainiaus Stankaus

 

Būstas pagerinęs gyvenimo kokybę

Postsovietinės architektūros daugiabučiuose esantys būstai dažniausiai iš interjero dizainerių pareikalauja nemažai netradicinių kūrybinių sprendimų, kai užsakovai išreiškia norą gyventi patogiau ir stilingiau. Būtent tokia užduotis buvo patikėta interjero dizaineriui Normundui Vilkui – sovietinę 59 kvadratinių metrų erdvę pakeisti taip, kad ji
atitiktų šiuolaikinio gyvenimo standartus. „Darbas vyko diskutuojant bei bendrai ieškant sprendimų. Nagrinėdami buto išplanavimą, pastebėjome galimybę sovietinę gyvenamąją erdvę pakoreguoti taip, kad šeimos gyvenimo kokybė žymiai pagerėtų“, – atskleidžia N. Vilkas.

Parengė Žydrė Dargužytė
Interjero autorius: Normundas Vilkas
Nuotraukos Augio Narmonto

 

Namo interjeras: netikėtumas, įvilktas į jaukumo drabužį

Architektūros studijos „Prusta“ architektės, kurdamos namo Marijampolėje interjerą, stengėsi išlaikyti vientisumą visose erdvėse. Paklausta, koks buvo šio interjero tikslas, viena iš projekto autorių – I. Prunskaitė – atsako lakoniškai: „Tai – estetinis grožis ir patogus užsakovų gyvenimas“. Šiame per du šimtus kvadratinių metrų užimančiame būste įsikūrė jauni žmonės, nebijantys nestandartinių sprendimų. Būtent to ir buvo tikimasi iš specialisčių, kurioms patikėta pasirūpinti ir pirmojo, ir antrojo namo aukšto įvaizdžiu. Gyvenamosios erdvės čia vientisos – nėra griežtų ribų tarp atskirų funkcinių zonų.

Parengė Živilė Dargužytė
Interjero autorės: Ieva Prunskaitė, Eglė Prunskienė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus