„Žodis „mozaika“, išvertus iš lotynų kalbos (lot. musivum), reiškia „tarnaujanti mūzoms“. Konstantinas Klimavičius jau daugiau nei dešimtmetį savo kūrybą yra patikėjęs mozaikos mūzoms. Su jomis žaidžia meno istorijos paraštėse, eksperimentuoja naudodamas įvairias medžiagas bei simbolius ir mezga dialogus apie žmogaus būtį šiame pasaulyje...“

Menotyrininkė Neringa Kulik

Esu Konstantinas Algimantas Klimavičius – grafikos dizaineris, iliustruotojas, animatorius – jau 30 metų besidarbuojantis šioje srityje. Darbas ir kūryba virtualiojoje erdvėje paskatino ieškoti sielos atgaivos – kažko žemiško, apčiuopiamo. Prieš 15 metų apsilankęs Barselonoje susipažinau su žymaus katalonų architekto Antonio Gaudí darbais bei idėjomis ir nusprendžiau išbandyti jėgas mozaikos meno srityje. Nevengiu eksperimentuoti, naudoti tarsi po ranka esančias medžiagas – netradicines vaizduojamajam menui, tad mozaika kaip technika pasirodė labai tinkanti kūrybiniams sumanymams įgyvendinti, tai – tarsi meditacija... Darbų atlikimo techniką reikėtų įvardinti trencadís – „laužyta“ mozaika: kuriant naudojamos keraminių plytelių, porceliano, stiklo duženos ar tikslingai išpjauti šių medžiagų elementai, kartais ir kitos netikėtos medžiagos ar net daiktai. Tai leidžia kurti tiek plokščius dvimačius, tiek apimtį turinčius trimačius darbus.

Vienas iš šios technikos privalumų – tinkamai vadovaujant, palyginti nesunkiai galima kurti bendruomeninius darbus, pavyzdžiui, „Fluxus“ dvasia grupė žmonių įgyvendina bendrą projektą (sukuria bendrą kūrinį). Esu dalyvavęs įvairiuose bendruomeninio meno projektuose, vedu kūrybines dirbtuves.

87
87